Radom to czternaste pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Szczególne predyspozycje radomian, które w skrócie można nazwać przedsiębiorczością i inwencją, stanowią podstawę rozwoju miasta jako centrum techniki precyzyjnej. Radomian cechuje zdrowe podejście do pracy i życia.

więcej »

Radom od zawsze był ważnym ośrodkiem na kulturalnej mapie Polski. Na przestrzeni wieków z naszym miastem związane były postacie wielu znakomitych twórców w dziedzinie muzyki, plastyki i literatury. W Radomiu stale coś się dzieje. Organizowane są imprezy już z tradycją, rodzą się też nowe inicjatywy. Coraz większe grono twórców i odbiorców kultury, nowe formy wypowiedzi czynią miasto żywym ośrodkiem kultury, która promieniuje na region i cały kraj. Warto zapoznać się z kulturalnym obliczem Radomia.

więcej »

Edukacja jest fundamentalnym warunkiem ekonomicznego i społecznego rozwoju miasta Radomia. Szczególną uwagę miasto przykłada do kształcenia młodzieży w zawodach technicznych. Technika i precyzja są tym, na co Radom stawia, realizując cele edukacyjne i wychowawcze. Hasło promocyjne „Radom – siła w precyzji” znajduje w oświacie historyczne uzasadnienie. Radom stał bowiem dawnymi laty wielkim przemysłem i był to w dużej mierze przemysł techniczny - precyzyjny.

więcej »

Radom należy do miast o liczącym się potencjale gospodarczym i wysokim poziomie wykształcenia mieszkańców. Leży na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych i jest coraz lepiej skomunikowany z innymi ośrodkami gospodarczymi naszego kraju. Znaczące inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej czy wodociągowej, poszerzenie strefy ekonomicznej czy uzbrajanie nowych terenów pod inwestycje powodują, że miasto coraz prężniej się rozwija i jest coraz bardziej atrakcyjne gospodarczo.

więcej »

Radom leży w centrum Równiny Radomskiej, stanowiącej część Niziny Mazowieckiej w widłach Wisły i Pilicy. Zachowane zabytki, klimat królewskiego i postindustrialnego Radomia, wielość imprez kulturalnych i sportowych sprawią, że goście nie będą się u nas nudzić. Unikatem w skali kraju jest świetnie zachowany dawny układ urbanistyczny od wczesnośredniowiecznego grodziska do XIX-wiecznego centrum, które swoją funkcję pełni po dziś.

więcej »

Polecane:

Z myślą o znaczeniu sportu dla młodzieży i wszystkich osób pasjonujących się różnymi dziedzinami sportowymi, w mieście dynamicznie rozwijana jest baza sportowa oraz szeroka oferta zajęć sportowo-rekreacyjnych w oparciu o działalność licznych klubów i związków sportowych.

więcej »

Kalendarz wydarzeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  123456789101112
1314151617181920212223242526
2728293031
Najbliższe wydarzenia
AirShow 2023 (dół)W przypadku zagrożeńKarty, ulgi, zniżkiPortal MapowyZwierzęta w mieścieUstawa śmieciowaZadania dofinansowaneOświata w RadomiuDla senioraRewitalizacja - ożwiamy śródmieścieKonsultacje społeczne 2013Projekt LIFE