Aktualności

Podsumowano rywalizację dzieci i młodzieży
14 października 2020

Puchary dla szkół i nagrody finansowe dla nauczycieli wychowania fizycznego zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania XVI Radomskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2019/2020. Klasyfikacja objęła wyniki konkurencji rozegranych od września 2019 roku do 12  marca 2020 r.,zgodnie z kalendarzem zawodów na rok szkolny 2019/2020. Ze względu na epidemię nie rozegrano wszystkich zaplanowanych w programie ROM konkurencji. Z tego też powodu w klasyfikacji szkół podstawowych nie uwzględniono także wyników Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W klasyfikacji szkół podstawowych, zarówno w kategorii klas I – VI, jak i klas VII – VIII wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4. Wśród szkół ponadpodstawowych, w kategorii dziewcząt zwyciężyło V Liceum Ogólnokształcące im. R. Traugutta, a w kategorii chłopców – Zespół Szkół Technicznych.

Każdego roku w rywalizacji w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczą wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe – łącznie około 10 tysięcy dzieci i młodzieży.

Klasyfikacja szkół:

Szkoły Podstawowe – kategoria dzieci (klasy 1-6)

1.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 -735 pkt.

2.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 –617,5 pkt.

3.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 – 598 pkt.

 

Szkoły Podstawowe – kategoria młodzież (klasy 7-8)

1.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 -650 pkt.

2.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 –580 pkt.

3.    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 –385 pkt

Szkoły Ponadpodstawowe – kategoria dziewcząt

1.    V Liceum Ogólnokształcące – 259 pkt.

2.    Zespół Szkół Ekonomicznych – 209 pkt.

3.    IV Liceum Ogólnokształcące – 171 pkt.

Szkoły Ponadpodstawowe – kategoria chłopców

1.    Zespół Szkół Technicznych – 239,5 pkt.

2.    Zespół Szkół Ekonomicznych – 192 pkt.

3.    Zespół Szkół Elektronicznych – 152,5 pkt.

Wyróżnieni nauczyciele wychowania fizycznego:

–   Joanna Dziechcińska – PSP 9

–   Bożena Gonciarz – PSP 4

–   Luiza Lenartowicz Kalbarczyk – PSP 6

–   Jacek Kobylarczyk – PSP 24

–   Agnieszka Kotowicz – Zespół Szkół Ekonomicznych

–   Jerzy Kupis – PSP 4

–   Krzysztof Malec – PSP 9

–   Katarzyna Marciniak – IV Liceum Ogólnokształcące

–   Radosław Olchowski – V Liceum Ogólnokształcące

–   Małgorzata Olszewska – Zespół Szkół Ekonomicznych

–   Marek Pastusiak – Zespół Szkół Elektronicznych

–   Albert Siekiera – Zespół Szkół Technicznych

Galeria
Ostatnio dodane