|

Jan Kondrak, Śpiewam Wolność

Jan Kondrak, Śpiewam Wolność

jan
14 maja 2026
19:00
Teatr Powszechny, plac Jagielloński 15

33. Ogólnopolski Turnieju Śpiewających Poezję – Łaźnia 2026 Zaczęło się w Radomiu –…wyrwaliśmy murom zęby krat. W 50. Rocznicę Radomskiego Czerwca’76

Legenda sceny piosenki artystycznej wykonuje z towarzyszeniem gitary recitale piosenek zarówno własnych, jak i uznanych autorów, takich jak Cohen, Okudżawa czy Stachura. Zważywszy na okoliczności biografii, Jan Kondrak doskonale zna specyfikę tzw. kultury studenckiej czy szerzej kontrkultury. Z drugiej strony jako mistrz dla wielu młodszych adeptów sceny doskonale obeznany jest ze współczesnymi zjawiskami w piosence. Autentyczny, kameralny przekaz, połączony z niezwykłą kulturą słowa w komentarzach. W bogatym życiorysie współpracował także ze Zbigniewem Łapińskim. Razem stworzyli trzy musicale: Pieśń z pieśni, Trzynasta trzydzieści i O’Błędny rycerz. Jacek Kaczmarski zaś popularyzował twórczość Kondraka w audycjach Radia Wolna Europa.
Teatr Powszechny w Radomiu, Scena F, Plac Jagielloński 15, zbiórka: 18.50 w hallu przy kasie
Wstęp: bilet – 20 zł

NA CZASIE

Radom będzie miał Inteligentne Systemy Transportowe

24 lipca 2026

400 tys. zł dofinansowania na inwestycje w Radomiu

24 lipca 2026

„PORADNIK BEZPIECZEŃSTWA” w polskim języku migowym

24 lipca 2026

Sprawdź również

26 lipca, 2026
Piknik charytatywno-motoryzacyjny z Lamborghini, Ferrari, McLaren i innymi unikatowymi autami! Przejedź się razem z nami! Spełnij marzenia z Fundacja FunAndDrive Dzieciom!
10:00
plac Corazziego
22 lipca, 2026
Akademia Rozwoju Młodego Lidera
10:00
Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej, Radom, ul. Szewska 28, lok. 3A
16 lipca, 2026
Akademia Rozwoju Młodego Lidera
10:00
Stowarzyszenie Kombinat Aktywności Społecznej, Radom, ul. Szewska 28, lok. 3A

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Przejdź do treści