|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

NIE nowotworom u dzieci

NIE nowotworom u dzieci

7 marca 2024
konferencja_nowotwor-25

Fundacja Ronalda McDonalda, wspólnie z władzami Radomia, w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci” organizuje akcję badań przesiewowych USG dla najmłodszych mieszkańców Radomia. Specjaliści będą wykonywać badania u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

– W ciągu roku w Polsce jest diagnozowanych blisko 1300 przypadków nowotworów u dzieci. To jest zatrważająca liczba. Dlatego bardzo się cieszę, że już w najbliższym czasie Fundacja Ronalda McDonalda przeprowadzi w Radomiu badania przesiewowe u najmłodszych radomian. Mamy świadomość, jak ważna jest profilaktyka, dlatego zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie. Dziękuję fundacji za to, że wspólnie możemy kształtować tak dobre praktyki, jeśli chodzi o profilaktykę nowotworów u dzieci – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Specjalny ambulans, w którym specjaliści będą wykonywali badania USG pojawi się w Rynku 14 i 15 marca. Zapisy będą przyjmowane 11 i 12 marca w godzinach 10.00-15.00 pod numerem 577 007 283.

– Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie naszych dzieci. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców i opiekunów w duchu odpowiedzialności, troski ale także miłości do swoich dzieci abyście państwo przystąpili do tego programu. Profilaktyka i szybka diagnoza to klucz do wyleczenia – podkreśla wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

W organizację badań przesiewowych włączyło się Centrum Organizacji Pozarządowych oraz prywatny przedsiębiorca. – To jest świetny przykład tego jak Centrum Organizacji Pozarządowych się rozwija i poszerza działalność. Połączenie działań lokalnego przedsiębiorcy, znanej fundacji i władz miasta to jest to, co w ramach tej działalności społecznej, edukacyjnej właśnie tutaj powinno się dziać i mam nadzieję że takich inicjatyw będzie w Radomiu coraz więcej – dodaje wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content