|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Air Show ponownie w Radomiu

Air Show ponownie w Radomiu

13 marca 2024
tomczyk_RW-57

Przyszłoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show ponownie odbędą się na lotnisku na Sadkowie – ogłosił, podczas wizyty w Radomiu, wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk. Zapowiedział również, że MON przekaże pieniądze na gruntowny remont budynku przy ul. Siennej, w którym swoją siedzibę będzie miał Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Z wielką przyjemnością mogę to dzisiaj ogłosić że planujemy Air Show w Radomiu. Chcemy, żeby ta inicjatywa była kontynuowana. Zresztą ma ona już swoją długą historię i jest to znana marka w całej Polsce. Jeśli chodzi o organizację Air Show, to kluczowe jest tu zaangażowanie władz miasta. Jestem przekonany, że prezydent Witkowski gwarantuje osiągnięcie założonego celu – oświadczył podczas wizyty w Radomiu, minister Cezary Tomczyk.

Zadaniem miasta, jak co roku, będzie m.in. zapewnienie dojazdu na lotnisko, przygotowanie miejsc parkingowych oraz zabezpieczenia medycznego i sanitarnego. – Planujemy odtworzenie tego zespołu, który już pracował przy zeszłorocznej edycji. Oczywiście mamy przemyślenia i zrobimy wszystko, żeby poprawić to, co nie funkcjonowało tak, jak byśmy tego chcieli – podkreślił prezydent Radosław Witkowski.

Podczas wizyty w Radomiu minister Cezary Tomczyk zapowiedział także przekazanie pieniędzy na remont budynku, który będzie siedzibą Ośrodka Reprezentacyjnego WOT. – Bardzo chcemy jako kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, żeby niezależnie od tego jakie barwy polityczne reprezentuje dany samorządowiec, wojsko miało wsparcie w samorządzie. Tutaj mamy idealny przykład dobrej współpracy. Prezydent Witkowski wspiera wojsko, przekazując nieruchomość na rzecz wojsk obrony terytorialnej. Uważam, że między wojskiem a samorządem i społeczeństwem trzeba budować taką symbiozę. Wojsko musi móc liczyć na samorząd i na społeczeństwo i odwrotnie. Dlatego chcę zadeklarować, że przekażemy pieniądze na to, żeby ten ośrodek w Radomiu powstał – powiedział minister Cezary Tomczyk. – To jest bardzo ważna dla nas instytucja, wiążąca nasze miasto z wojskami obrony terytorialnej. Pracujemy nad tym od kilku miesięcy i mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie obopólną korzyść – stwierdził prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content