|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Będzie ulica Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego

Będzie ulica Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego

28 maja 2024
radomiak_czarni_ramki-36

Ulica na terenie Radomskiego Centrum Sportu, biegnąca między ulicami Struga i 11 Listopada będzie nosiła imię Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego. Rada Miejska jednomyślnie przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Z inicjatywą uhonorowania związanego przez kilkadziesiąt lat z Radomiakiem Zdzisława Radulskiego wystąpiła grupa mieszkańców Radomia, która zgłosiła stosowny wniosek do prezydenta miasta. – Radomski sport ma wielu bohaterów, których trzeba pokazywać. Jedną z takich bardzo ważnych osób jest Zdzisław Radulski, który przez wiele lat budował radomski sport i jest wychowawcą wielu pokoleń młodych sportowców w naszym mieście – mówił na sesji prezydent Radosław Witkowski

Przypomnijmy, że Zdzisław Radulski przez ponad 60 lat był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny piłkarskiej odpowiedzialnym za odnowę biologiczną i przygotowanie motoryczne. „Jego profesjonalizm i oddanie radomskiemu klubowi sprawiło, że zyskał przydomek „Hrabiego Dusz”, gdyż zawsze potrafił motywować piłkarzy i budować dobrą atmosferę w szatni” – napisali w uzasadnieniu uchwały wnioskodawcy.

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content