|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Budowa boiska przy „Hubalu” z dofinansowaniem

Budowa boiska przy „Hubalu” z dofinansowaniem

23 czerwca 2023
boisko_Hubal_RW_MT-28

Prawie 300 tys. złotych dofinansowania otrzymało miasto z budżetu Województwa Mazowieckiego na budowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala. To inwestycja, która jest realizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. – To kolejny nasz projekt, który znalazł uznanie w oczach zarządu Województwa Mazowieckiego i otrzymał dofinansowanie. Powstające boisko będzie świetnym miejscem nie tylko do realizacji zadań związanych z procesem edukacji, ale także szansą na aktywizację lokalnej społeczności – mówi prezydent Radosław Witkowski. – Ta inwestycja była silnie oczekiwana przez mieszkańców, czego wyrazem było ponad 7 tysięcy głosów oddanych na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Tym bardziej się cieszę, że znalazła się wśród tych, które mogły otrzymać dofinansowanie – mówi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Budowa boiska trwa. Prace powinny się zakończyć w sierpniu. Boisko wraz ze strefami bocznymi będzie miało wymiary 42 x 76 metrów. Zostanie też zamontowane oświetlenie i monitoring oraz piłkochwyty i pozostałe elementy wyposażenia. Koszt inwestycji to nieco ponad 1,3 mln zł.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku przy ZSZ im. Hubala powstało także boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Ta inwestycja została sfinansowana ze środków spoza Budżetu Obywatelskiego.

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content