|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Budowa boiska przy „Hubalu” z dofinansowaniem

Budowa boiska przy „Hubalu” z dofinansowaniem

23 czerwca 2023
boisko_Hubal_RW_MT-28

Prawie 300 tys. złotych dofinansowania otrzymało miasto z budżetu Województwa Mazowieckiego na budowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala. To inwestycja, która jest realizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. – To kolejny nasz projekt, który znalazł uznanie w oczach zarządu Województwa Mazowieckiego i otrzymał dofinansowanie. Powstające boisko będzie świetnym miejscem nie tylko do realizacji zadań związanych z procesem edukacji, ale także szansą na aktywizację lokalnej społeczności – mówi prezydent Radosław Witkowski. – Ta inwestycja była silnie oczekiwana przez mieszkańców, czego wyrazem było ponad 7 tysięcy głosów oddanych na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Tym bardziej się cieszę, że znalazła się wśród tych, które mogły otrzymać dofinansowanie – mówi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Budowa boiska trwa. Prace powinny się zakończyć w sierpniu. Boisko wraz ze strefami bocznymi będzie miało wymiary 42 x 76 metrów. Zostanie też zamontowane oświetlenie i monitoring oraz piłkochwyty i pozostałe elementy wyposażenia. Koszt inwestycji to nieco ponad 1,3 mln zł.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku przy ZSZ im. Hubala powstało także boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Ta inwestycja została sfinansowana ze środków spoza Budżetu Obywatelskiego.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content