|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024
Budowa-wiadukt-Zerom-37

Prace przy budowie nowego wiaduktu na ulicy Żeromskiego idą pełną parą. Sprzyja im przede wszystkim pogoda. Na przygotowanej uprzednio konstrukcji po południowej stronie tej przeprawy zaczęło się betonowanie płyty pomostu. Równocześnie na budowie trwa wiele innych ważnych robót. Inwestycja jest prowadzona zgodnie z harmonogramem.

Pracownicy wykonawcy inwestycji przystąpili już do betonowania płyty pomostu. Roboty są prowadzone na całym odcinku pomiędzy przyczółkiem za ulicą Zbrowskiego a filarami w okolicach ronda Zapały, na wysokości ulic Szklanej i Olszewskiego. Następnym etapem będzie odcinek nad torami kolejowymi, ale tam belki wiaduktu będą już montowane przy użyciu dźwigu.
Trwają też roboty przy budowie drugiego, równoległego wiaduktu, a także usuwanie tak zwanych kolizji z podziemną infrastrukturą i roboty drogowe w rejonie ulic Średniej i Metalowej.

Całe zadanie pochłonie ponad 178,8 miliona złotych. Część finansowana z budżetu miasta (wiadukt) to koszt około 131 milionów złotych, natomiast część kolejowa (peron przystanku Radom Wschodni) to niemal 48 milionów złotych. Zakończenie inwestycji nastąpi latem 2025 roku, choć pierwszy z dwóch wiaduktów ma być otwarty nieco wcześniej. Wykonawcą tego bardzo istotnego dla naszego miasta zadania jest wybrana w przetargu firma Trakcja z Warszawy.

Źródło: MZDiK

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content