|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Budżet Obywatelski 2024: Trwa głosowanie

Budżet Obywatelski 2024: Trwa głosowanie

25 sierpnia 2023
10 000 Głosujemy urząd

Dobiega końca głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa ono do najbliższej niedzieli. – Budżet Obywatelski to narzędzie, które pozwala zmieniać nasze miasto. Efekty jego realizacji są już widoczne praktycznie w całym mieście. Teraz jest czas, by mieszkańcy zdecydowali, gdzie i jakie projekty będą realizowane w przyszłym roku – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Radomianie mogą wybierać spośród 277 propozycji, które znalazły się na karcie do głosowania. – Są wśród nich zarówno projekty duże infrastrukturalne, jak i drobne, poprawiające jakość życia. Najwięcej pomysłów dotyczy infrastruktury miejskiej, a także sportu i organizacji wydarzeń kulturalnych. Nie brakuje też projektów poświęconych ekologii, infrastrukturze rekreacyjnej, rowerowej oraz projektów dotyczących promocji zdrowia – wymienia Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

W przyszłym roku na realizację zwycięskich projektów zostanie przeznaczona kwota 7 mln 458 tys. złotych. Zgłoszone projekty są podzielone na trzy grupy: projekty o szacunkowej wartości do 100 tysięcy złotych, projekty od 100 do 600 tysięcy złotych i projekty powyżej 600 tys. zł. W kategorii do 100 tysięcy złotych głosować można na 147 projektów, od 100 tys. do 600 tys. na 100 projektów, a powyżej 600 tysięcy złotych na 30. Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl. Ponadto można głosować w trzech stacjonarnych punktach:

  • w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),
  • w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
  • w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

W tym roku powróciły mobilne punkty głosowania. Harmonogram jest publikowany na bieżąco na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Głosowanie potrwa do 27 sierpnia, a lista zwycięskich projektów zostanie opublikowana do 15 września.

Karta do głosowania
Kategorie wg projektów
Harmonogram Mobilnych Punktów Głosowania

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content