|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Budżet Obywatelski 2024: Trwa głosowanie

Budżet Obywatelski 2024: Trwa głosowanie

25 sierpnia 2023
10 000 Głosujemy urząd

Dobiega końca głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa ono do najbliższej niedzieli. – Budżet Obywatelski to narzędzie, które pozwala zmieniać nasze miasto. Efekty jego realizacji są już widoczne praktycznie w całym mieście. Teraz jest czas, by mieszkańcy zdecydowali, gdzie i jakie projekty będą realizowane w przyszłym roku – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Radomianie mogą wybierać spośród 277 propozycji, które znalazły się na karcie do głosowania. – Są wśród nich zarówno projekty duże infrastrukturalne, jak i drobne, poprawiające jakość życia. Najwięcej pomysłów dotyczy infrastruktury miejskiej, a także sportu i organizacji wydarzeń kulturalnych. Nie brakuje też projektów poświęconych ekologii, infrastrukturze rekreacyjnej, rowerowej oraz projektów dotyczących promocji zdrowia – wymienia Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

W przyszłym roku na realizację zwycięskich projektów zostanie przeznaczona kwota 7 mln 458 tys. złotych. Zgłoszone projekty są podzielone na trzy grupy: projekty o szacunkowej wartości do 100 tysięcy złotych, projekty od 100 do 600 tysięcy złotych i projekty powyżej 600 tys. zł. W kategorii do 100 tysięcy złotych głosować można na 147 projektów, od 100 tys. do 600 tys. na 100 projektów, a powyżej 600 tysięcy złotych na 30. Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl. Ponadto można głosować w trzech stacjonarnych punktach:

  • w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),
  • w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
  • w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

W tym roku powróciły mobilne punkty głosowania. Harmonogram jest publikowany na bieżąco na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Głosowanie potrwa do 27 sierpnia, a lista zwycięskich projektów zostanie opublikowana do 15 września.

Karta do głosowania
Kategorie wg projektów
Harmonogram Mobilnych Punktów Głosowania

NA CZASIE

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

26 września 2023

Z myślą o rozwoju artystycznych talentów

26 września 2023

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content