|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Dziś Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska jest darmowa

Dziś Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska jest darmowa

22 września 2023
_MG_1604mpk_autobus

W piątek, 22 września przypada Dzień bez Samochodu. W Radomiu, jak co roku, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, tego dnia można bezpłatnie jeździć wszystkimi autobusami linii miejskich, zarówno na terenie Radomia, jak też współpracujących z miastem gmin. W tym celu nie trzeba okazywać żadnych dokumentów. Uprawnienie obowiązuje całą dobę – od godziny 0:00 do 23:59. Bezpłatne przejazdy dotyczą wszystkich linii organizowanych przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, czyli zarówno dziennych (oznaczonych od 1 do 27), jak też nocnych (N1, N2 i N3).

– Zachęcam, by 22 września zostawić samochód na parkingu i skorzystać z darmowej tego dnia komunikacji miejskiej. Dla osób, które na co dzień nie korzystają z transportu zbiorowego będzie to okazja, by zobaczyć jak w ostatnich latach zmieniła się komunikacja miejska w Radomiu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sukcesywnie odnawia swój tabor. Kupuje nowoczesne  autobusy, w tym elektryczne czy zasilane gazem CNG. Dziś już około 70 procent autobusów wyjeżdżających każdego dnia na ulice Radomia to pojazdy nisko- lub zeroemisyjne. Oczywiście zachęcam również do korzystania z rowerów czy hulajnóg zwłaszcza, że sieć dróg dla rowerów w naszym mieście z każdym rokiem się rozrasta – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Przypadający 22 września Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności. To kampania, której celem jest zachęcenie do zmiany przyzwyczajeń niekorzystnych dla zdrowia i środowiska, a także do okazjonalnego lub nawet stałego wyboru alternatywnych, bardziej ekologicznych rozwiązań. Dotyczy to też środków codziennego transportu – od chodzenia pieszo i jazdy na rowerze po komunikację publiczną.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content