|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Dziś Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska jest darmowa

Dziś Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska jest darmowa

22 września 2023
_MG_1604mpk_autobus

W piątek, 22 września przypada Dzień bez Samochodu. W Radomiu, jak co roku, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, tego dnia można bezpłatnie jeździć wszystkimi autobusami linii miejskich, zarówno na terenie Radomia, jak też współpracujących z miastem gmin. W tym celu nie trzeba okazywać żadnych dokumentów. Uprawnienie obowiązuje całą dobę – od godziny 0:00 do 23:59. Bezpłatne przejazdy dotyczą wszystkich linii organizowanych przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, czyli zarówno dziennych (oznaczonych od 1 do 27), jak też nocnych (N1, N2 i N3).

– Zachęcam, by 22 września zostawić samochód na parkingu i skorzystać z darmowej tego dnia komunikacji miejskiej. Dla osób, które na co dzień nie korzystają z transportu zbiorowego będzie to okazja, by zobaczyć jak w ostatnich latach zmieniła się komunikacja miejska w Radomiu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sukcesywnie odnawia swój tabor. Kupuje nowoczesne  autobusy, w tym elektryczne czy zasilane gazem CNG. Dziś już około 70 procent autobusów wyjeżdżających każdego dnia na ulice Radomia to pojazdy nisko- lub zeroemisyjne. Oczywiście zachęcam również do korzystania z rowerów czy hulajnóg zwłaszcza, że sieć dróg dla rowerów w naszym mieście z każdym rokiem się rozrasta – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Przypadający 22 września Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności. To kampania, której celem jest zachęcenie do zmiany przyzwyczajeń niekorzystnych dla zdrowia i środowiska, a także do okazjonalnego lub nawet stałego wyboru alternatywnych, bardziej ekologicznych rozwiązań. Dotyczy to też środków codziennego transportu – od chodzenia pieszo i jazdy na rowerze po komunikację publiczną.

NA CZASIE

Więcej pieniędzy dla Radomia z budżetu państwa

27 lutego 2024

Nie żyje prof. Jerzy Jarzębski

27 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

26 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content