|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Gminny Program Rewitalizacji z pozytywną opinią Marszałka

Gminny Program Rewitalizacji z pozytywną opinią Marszałka

30 października 2023
rynek_promo-1-2

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Radomia na lata 2023 -2032 zostanie wpisany do wykazu programów w Województwie Mazowieckim. To oznacza możliwość ubiegania się o fundusze unijne na rewitalizację dla podmiotów, których projekty znalazły w radomskim programie.
Po uchwaleniu GPR 28 sierpnia 2023 roku, został skierowany wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o wpisanie dokumentu do wykazu gminnych programów rewitalizacji województwa mazowieckiego. 27 października UMWM powiadomił o pozytywnej ocenie radomskiego programu. To oznacza, że zostanie on umieszczony w wykazie, a podmioty, których projekty są w radomskim GPR będą mogły aplikować o dotacje Unii Europejskiej na rewitalizację.
Jak wynika z harmonogramu naboru wniosków, konkursy dotyczące rewitalizacji obszarów zdegradowanych są zaplanowane w okresie od kwietnia do czerwca 2024 roku Przypomnijmy, że prywatni przedsiębiorcy, organizacje społeczne, właściciele i zarządcy nieruchomości oraz Gmina Miasta Radomia zgłosili do Gminnego Programu Rewitalizacji ponad 70 przedsięwzięć. Dotyczą one rewitalizacji obszarów zdegradowanych oraz ochrony, rozwoju i promowania dziedzictwa kulturowego.
Uchwała w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Radomia na lata 2023-2032 znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.radom.pl/ra/rada-miejska/uchwaly/63825,Uchwala-nr-C9582023-w-sprawie-przyjecia-Gminnego-Programu-Rewitalizacji-Miasta-R.html

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content