|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Rekordowy wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rekordowy wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2024
wosp_final2-115

Ponad 531 tysięcy złotych – tyle trafiło do puszek wolontariuszy i stacjonarnych skarbon podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu – poinformował radomski sztab WOŚP. To oznacza, że padł nowy rekord. Już teraz zebrana kwota jest o 13 tysięcy złotych wyższa niż zeszłoroczna. Ostateczny wynik na pewno będzie większy, ponieważ trwają jeszcze licytacje.

W tym roku na ulice Radomia wyszło 340 wolontariuszy z puszkami, którzy zbierali pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji pacjentów z chorobami płuc. Jak co roku kwestował m.in. prezydent Radosław Witkowski, który zebrał ponad 8 tysięcy złotych. Kwestowali też zastępcy prezydenta Katarzyna Kalinowska, Marta Michalska-Wilk oraz Mateusz Tyczyński. Zbiórce pieniędzy, tradycyjnie towarzyszył koncert na Rynku zorganizowany przy wsparciu miasta i Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wystąpiły głównie radomskie zespoły, a gwiazdą niedzielnego wieczoru była Jula.

Finał WOŚP, podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowała Komenda Hufca ZHP Radom-Miasto. Kulminacyjnym punktem było światełko do nieba. – Serdecznie dziękuję całemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom i wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Orkiestrę. Warto pamiętać, że pieniądze, które co roku zbieramy, wracają do naszego miasta. Wartość sprzętu jaki trafił do naszego szpitala jest większa, niż kwota jaką w ciągu tych 32 lat udało się zgromadzić. To pokazuje, że warto być członkiem tej wielkiej orkiestrowej rodziny. Jest jednak coś jeszcze ważniejszego niż pieniądze. Przy okazji takich charytatywnych akcji pokazujemy naszą piękną wspólnotę, i że mamy wielkie serca – mówił prezydent Radosław Witkowski.
W programie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu znalazła się też nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownicze, Moto Piknik, XVIII Indywidualny Bieg dla WOŚP „Policz się z cukrzycą” oraz turniej piłkarski zorganizowany przez AS Radomiak. Dużo działo się też w Kamienicy Deskurów, gdzie przygotowano atrakcje dla najmłodszych oraz maraton zumby.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z finału WOŚP w Radomiu: https://www.facebook.com/radoslaw.witkowski.RADOM/videos/799526758882591

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content