|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli

29 stycznia 2024
przedszkole_kilinskiego-5

Znany jest już harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia. Nabór, wzorem lat ubiegłych, będzie prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego przy zachowaniu jednolitych kryteriów naboru. W rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2018-2021.

Do przedszkoli oraz oddziałów wychowania przedszkolnego zlokalizowanych w szkołach podstawowych dzieci zapisywane są jeden raz na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce. W latach kolejnych rodzice składają deklaracje dotyczące kontynuowania edukacji przedszkolnej.

2 kwietnia w systemie rekrutacyjnym zostanie udostępniona oferta przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Następnie, do 12 kwietnia, rodzice będą mieli czas na rejestrację w systemie wniosków o przyjęcie do przedszkola i złożenie w placówce pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych. Rodzice, zapisując dziecko po raz pierwszy do przedszkola lub oddziału wychowania przedszkolnego zlokalizowanego w szkole podstawowej, korzystają ze strony www.oswiatawradomiu.pl, wypełniając w formie elektronicznej wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Rodzice mogą się ubiegać o przyjęcie dziecka maksymalnie do trzech przedszkoli, układając listę preferencji w taki sposób, że przedszkole umieszczone najwyżej jest przedszkolem pierwszego wyboru.

Publikacja list dzieci zakwalifikowanych nastąpi 18 kwietnia.

Po opublikowaniu list dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli rodzice będą musieli do 26 kwietnia potwierdzić wolę zapisania dziecka do wskazanego przez system przedszkola.

Po zakończeniu pierwszego etapu naboru, w dniach 7-14 czerwca, będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca do placówek, które posiadają wolne miejsca.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Radomia
Harmonogram
Uchwała Rady Miejskiej

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content