|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023
image00019

Kolejny sezon artystyczny rozpoczęła Radomska Orkiestra Kameralna. Podczas inauguracyjnego koncertu wystąpił wybitny pianista Edward Wolanin, a Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadził Paweł Kos-Nowicki.
Melomani mogli usłyszeć m.in. Fantazję na tematy polskie A-dur op. 13 Fryderyka Chopina (1810-1849). Fantazja na fortepian i orkiestrę, skomponowana została w 1828 i dedykowana niemieckiemu kompozytorowi i pianiście Johannowi Peterowi Pixisowi.
W tym sezonie artystycznym melomani po raz pierwszy będą świadkami koncertu, który do końca pozostanie niespodzianką. 21 października wystąpi laureat głównej nagrody w kategorii harfa na 72. Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium, którego finał odbędzie się dopiero 6 października 2023 r. Najważniejszym punktem w rozpoczynającym się sezonie będzie zaplanowany na 9 grudnia finał V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego ARBORETUM. W tym roku rolę przewodniczącego jury zgodziła się objąć uczennica Krzysztofa Pendereckiego, Joanna Wnuk-Nazarowa.
Więcej muzycznych propozycji Radomskiej Orkiestry Kameralnej na nowy sezon można znaleźć na stronie: https://rok.art.pl

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content