|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Jak zmieni się plac ks. Domagały? Ruszają spotkania konsultacyjne

Jak zmieni się plac ks. Domagały? Ruszają spotkania konsultacyjne

8 września 2023
skwer_domagala-1

W sobotę, 9 września odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjno-konsultacyjne poświęcone koncepcji zagospodarowania placu ks. Domagały na Kapturze. To część trwających konsultacji społecznych dotyczących propozycji zagospodarowania tego terenu. – Chcemy, aby ten skwer zyskał zupełnie nowy wygląd, aby nawiązywał do znajdującego się po sąsiedzku parku Stary Ogród. Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, która będzie potrzebna, aby móc ubiegać się pieniądze z zewnątrz. O to jak ma wyglądać to miejsce chcemy też zapytać samych radomian – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Firma, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przedstawiła dwie koncepcje – obie uwzględniające różne formy błękitno-zielonej infrastruktury. Mieszkańcy w ankiecie mogą wskazać, które z dwóch zaproponowanych rozwiązań są dla nich ciekawsze, a także zaproponować wiodącą koncepcję. Zebrane uwagi i opinie zostaną wykorzystane w trakcie  dalszych prac nad dokumentacją.

W trakcie konsultacji odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami. Pierwsze odbędzie się w sobotę, 9 września, w godzinach 10:00 do 13:00, na placu Domagały.  Na spotkaniu będzie można się zapoznać z opracowanymi koncepcjami oraz lepiej poznać teren objęty opracowaniem. Kolejne spotkanie odbędzie się 11 września w Kamienicy Deskurów.

Konsultacje potrwają do 17 września. Szczegółowe omówienie opracowań i mapy dostępne są na www.konsultacje.radom.pl oraz w punktach konsultacyjnych.

Więcej informacji na stronie https://konsultacje.radom.pl/konsultacje-spoleczne-w-sprawie-rewitalizacji-placu-ks-kan-dr-zdzislawa-domagaly/

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content