|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Jest już I tom monografii dziejów Radomia

Jest już I tom monografii dziejów Radomia

5 października 2023
DZIEJE RADOMIA_okladka1 29-08-2023

Gotowy jest I tom monografii dziejów Radomia. Promocja wydawnictwa odbędzie się w poniedziałek 9 października o godz. 11.00 w Kamienicy Deskurów.

Monografię dziejów Radomia finansują wspólnie Gmina Miasta Radomia i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jej wydawcami są OKiSz Resursa Obywatelska i Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu. W tym roku zostaną wydane dwa pierwsze tomy, a w kolejnych latach – dwa następne. Razem stanowić będą pierwszy pełny opis historyczny dziejów miasta-.

– Radom to miasto Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Jagiellończyka, konstytucji Nihil novi, Trybunału Skarbowego Koronnego, Republiki Radomskiej, Czerwca 76… Można tak wymieniać jeszcze długo. Nasze miasto zasługuje na profesjonalną monografię historyczną i cieszę się, że dzięki współpracy samorządów ten projekt się materializuje – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Promocja I tomu monografii „Dzieje Radomia do roku 1795” odbędzie się 9 października w patio Kamienicy Deskurów. W spotkaniu wezmą udział samorządowcy oraz autorzy tomu: prof. dr hab. Dariusz Kupisz (pracownik Instytutu Historii UMCS w Lublinie) i dr Maciej Trzeciecki (Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk).

NA CZASIE

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Wolanowskiej. Umowa podpisana

23 kwietnia 2024

Pomieszczenia w Kamienicy Deskurów do wynajęcia

23 kwietnia 2024

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content