|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Kolejny chodnik w Radomiu został przebudowany

Kolejny chodnik w Radomiu został przebudowany

6 października 2023
kosciuszki_MT-12

Zakończyły się prace przy przebudowie chodnika wzdłuż ulicy Kościuszki. Nowa kostka została ułożona na odcinku od Zespołu Szkół Budowlanych do parku, a także po przeciwnej stronie ulicy, od Narutowicza do Jaracza. Przy okazji, przed blokiem Kościuszki 16 powstały dwa nowe klomby.

Prace wykonane na ulicy Kościuszki to kolejna inwestycja zrealizowana w ramach Radomskiego programu Chodnikowego. W tym roku nowe odcinki chodników powstały już przy ulicy Gajowej, Królowej Jadwigi i Zgodnej, a planach są jeszcze prace przy Wyścigowej i Kosowskiej. – Mimo, że możliwości finansowe samorządów są mocno ograniczone, systematycznie inwestujemy w poprawę warunków życia mieszkańców. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest jeszcze do zrobienia jeśli chodzi na przykład o stan chodników w mieście. Właśnie dlatego, znając oczekiwania mieszkańców, tak często upominamy się o gruntowne zmiany w systemie finansowania samorządów. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przebudowywać nie sześć, a na przykład dwadzieścia chodników rocznie – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W tym roku na realizację Radomskiego Programu Drogowego miasto przeznaczyło około 1,5 mln zł.

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content