|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

6 listopada 2023
pexels-pixabay-158399

Rozpoczęła się akcja szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie prowadzona na terenie województwa mazowieckiego i potrwa do 15 listopada. Jak informuje Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie na obszarze kompleksów leśnych, pól i łąk z pominięciem zbiorników wodnych i terenów zabudowanych.

Dawka szczepionki ma postać krążka koloru zielono-brunatnego o intensywnym, rybnym zapachu. Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa. Każdy kontakt człowieka należy zgłosić lekarzowi medycyny, a kontakt zwierząt domowych ze szczepionką – lekarzowi weterynarii.

Szczegółowe informacje i zasady jakich należy przestrzegać w czasie prowadzenia szczepień można znaleźć na stronie: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/choroby-zakazne/szczepienie-lisow-wolno-zyjacych-przeciwko-wsciekliznie

Fot. pexels.com

NA CZASIE

Tłumy radomian na koncercie z okazji 48. rocznicy Czerwca’76

22 czerwca 2024

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content