|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

6 września 2023
pexels-pixabay-158399

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 9 – 20 września 2023 roku planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia doustnego lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja zostanie przeprowadzona na terenie województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie na obszarze kompleksów leśnych, pól i łąk z pominięciem zbiorników wodnych i terenów zabudowanych.

Dawka szczepionki ma postać krążka koloru zielono-brunatnego o intensywnym, rybnym zapachu. Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa. Każdy kontakt człowieka należy zgłosić lekarzowi medycyny, a kontakt zwierząt domowych ze szczepionką – lekarzowi weterynarii.

Szczegółowe informacje i zasady jakich należy przestrzegać w czasie prowadzenia szczepień można znaleźć na stronie: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/choroby-zakazne/szczepienie-lisow-wolno-zyjacych-przeciwko-wsciekliznie

Fot. pexels.com

NA CZASIE

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

26 września 2023

Z myślą o rozwoju artystycznych talentów

26 września 2023

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content