|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Koncert fortepianowy na cztery ręce

Koncert fortepianowy na cztery ręce

19 marca 2024
LVB_2024_plakat_podgląd_1024

Przed nami 28. edycja Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W niedzielę, 24 marca, o godz. 18:00 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się wyjątkowy koncert fortepianowy – na cztery ręce. Niezwykłych, artystycznych wrażeń dostarczy melomanom Książek Piano Duo, czyli Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. utwory Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Ignacego Jana Paderewskiego czy Karola Szymanowskiego.

Książek Piano Duo to zespół założony w 2012 roku. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w czasie studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. Wspólnie koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. duet zdobył II nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieł Schuberta na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku (Czechy) oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną przyznaną przez Jury Młodych na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. Suzany Szӧrenyi w Bukareszcie (Rumunia). W 2021 roku zostali zwycięzcami II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, w kategorii zespoły kameralne. 

Koncert w ramach 28. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena jest wydarzeniem niezwykłym na radomskiej mapie muzycznej. Bilety w cenie 20, 18 i 16 zł dostępne w kasie ROK oraz przez Internet na stronie www.rok.art.pl

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content