|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Łukasz Molenda nowym zastępcą Prezydenta Radomia

Łukasz Molenda nowym zastępcą Prezydenta Radomia

12 lutego 2024
konferencja_prezydent_Molenda-14

Łukasz Molenda z Polski 2050 Szymona Hołowni jest od dziś czwartym zastępcą Prezydenta Miasta Radomia. Będzie nadzorował pracę m.in. Wydziału Funduszy Unijnych i Wydziału Ochrony Środowiska.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował, że powołanie Łukasza Molendy jest związane ze stworzeniem Radomskiego Paktu Samorządowego, który wystawi wspólną listę kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. W jego skład wchodzą: Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowa Lewica oraz Bezpartyjni Radomianie.

– Nie zwalniamy. Cały czas stawiamy na rozwój i rozwiązywanie problemów mieszkańców. Nie ma powodów, abyśmy marnowali czas. Chcemy w ramach „Koalicji 15 października”, która dziś sprawuje władzę w Polsce, jak najszybciej przystąpić do realizacji projektów, które są ważne dla naszego miasta. Pan Łukasz Molenda będzie odpowiadał za te dziedziny, które w rządzie są nadzorowane przez polityków Polski 2050. Zależy mi na bardzo dobrej koordynacji na linii samorząd – ministerstwa – mówi prezydent Radosław Witkowski.

– Mam głęboką nadzieję, że zadania, które są związane na przykład z pozyskiwaniem funduszy unijnych czy poprawą stanu środowiska w naszym mieście, będą szybciej realizowane i będzie pewniejsza współpraca z rządem. Moim zadaniem będzie to, by sprawy Radomia były realizowane w pierwszej kolejności – mówi wiceprezydent Łukasz Molenda.

Łukasz Molenda urodził się w 1984 roku. Jest nauczycielem filozofii i wiedzy o społeczeństwie oraz wykładowcą akademickim. Ukończył międzywydziałowe europeistyczne studia filozoficzno-historyczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i studia menedżerskie MBA. W latach 2016-2022 prowadził poranne rozmowy polityczne w Radio Rekord i Telewizji DAMI. W latach 2010-2015 był dyrektorem liceum akademickiego, a od 2018 roku zastępcą kierownika wydziału w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Od 2008 jest związany z radomskimi uczelniami. Wśród jego zainteresowań są: edukacja , wprowadzanie innowacji i nowoczesnych technologii w administracji i edukacji.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content