|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Miasto nawiązało współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Celem jest budowa tanich mieszkań na wynajem

Miasto nawiązało współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Celem jest budowa tanich mieszkań na wynajem

5 marca 2024
konferencja_mieszkania-6

Kolejnych 90 tanich mieszkań na wynajem ma powstać w Radomiu dzięki współpracy miasta z Krajowym Zasobem Nieruchomości. W Urzędzie Miejskim zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Jak podkreślił prezydent Radosław Witkowski, to jeden z wielu projektów, które miasto chce realizować wspólnie z nowym rządem. – Wielokrotnie mówiłem, że „Koalicja 15 Października” to wielka wartość dla Polski i Polaków, ale też wielka wartość dla nas, radomian. Dzięki dobrej współpracy z polskim rządem i instytucjami związanymi z rządem możemy realizować wielkie projekty, które w sposób istotny będą wpływały na jakość życia w naszym mieście. Jednym z celów, które postawiłem kilka tygodni temu przed sobą, a także przed koalicjantami Radomskiego Paktu Samorządowego jest wybudowanie w ciągu najbliższej kadencji 500 tanich mieszkań na wynajem. Na Michałowie już jest budowany blok z 90 mieszkaniami, a przed nami kolejny projekt.  Radom będzie uczestniczył w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. W planach mamy budowę kolejnych 90 mieszkań przy ul. Fundowicza – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Plan obejmuje budowę czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Ma powstać około 90 mieszkań o powierzchni od 25 do 80 m kw. Koncepcja obejmuje także budowę miejsc postojowych, dróg dojazdowych i placów zabaw. Inwestycja będzie realizowana przez spółkę SIM Mazowsze, którą utworzą Krajowy Zasób Nieruchomości oraz kilka samorządów z terenu województwa mazowieckiego, w tym także Radom.

– Radom ma bardzo ambitne plany wybudowania 500 mieszkań na wynajem. Myślę, że KZN i nowo utworzony SIM Mazowsze, do którego miasto ma zamiar przystąpić, włączy się w ten projekt. Udało nam się już wytypować nieruchomość, która była wcześniej w zasobie Skarbu Państwa. Została ona przejęta do Krajowego Zasobu Nieruchomości i docelowo będzie mogła być wniesiona do nowo tworzonej spółki. Liczę, że nasza współpraca będzie przebiegała bezproblemowo i już w najbliższych latach te mieszkania będą produktem dostępnym dla mieszkańców Radomia – powiedział po podpisaniu porozumienia zastępca prezesa KZN, Łukasz Bałajewicz.

Kryteria przyznawania mieszkań na wynajem zostanę określone przez miasto. Jednym z nich na pewno będzie kryterium dochodowe. – Społeczne inicjatywy mieszkaniowe to program skierowany do osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają tak zwaną zdolność czynszową, to znaczy nie przysługuje im  mieszkania socjalne czy komunalne, a jednocześnie nie posiadają też zdolności kredytowej. Jeżeli dziś mówimy o problemach demograficznych i o rozwoju naszego miasta, musimy być atrakcyjnym miejscem do mieszkania i ten projekt właśnie ku temu zmierza – podkreśla wiceprezydent Łukasz Molenda.

Propozycja przystąpienia miasta do spółki SIM Mazowsze ma być rozpatrywana na jednym z najbliższych posiedzeń Rady Miejskiej.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content