|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Miasto otrzyma pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej

Miasto otrzyma pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej

5 grudnia 2023
370269894_286640071041290_4046434124968267922_n

Są pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej. Po wielu miesiącach oczekiwania, miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego informację, że wniosek o przesunięcie pieniędzy przyznanych Radomiowi w ramach rządowego programu Polski Ład z ulicy Warszawskiej na Wolanowską został zaakceptowany.

– To nasz wspólny sukces. Chcę podziękować wszystkim radomianom, którzy z pełną  determinacją zaangażowali się w akcję wysyłania petycji do premiera Mateusza Morawieckiego o odblokowanie naszych 76 milionów złotych. To z całą pewnością pomogło przełamać ten ewidentnie polityczny opór rządu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Miasto oczekuje teraz na promesę finansowania inwestycji, co umożliwi ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Wolanowskiej: od Kieleckiej do granic miasta. W ramach tego samego zadania zamierzamy też przebudować niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Maratońskiej i Dębowej. W ten sposób zostanie znacznie usprawniony nie tylko ruch lokalny, ale też dojazd do portu lotniczego na Sadkowie.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ma pełną dokumentację niezbędną do realizacji inwestycji. Ulica Wolanowska będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Powstaną też pobocza oraz ciągi pieszo-rowerowe. Z kolei skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej ma być poszerzone i będzie zamontowana sygnalizacja świetlna.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content