|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Miasto przygotowane do Air Show

Miasto przygotowane do Air Show

24 sierpnia 2023
air_konfa_wks-10

– Jako miasto jesteśmy w stu procentach przygotowani do Międzynarodowych Pokazów Air Show. Kolejny raz wspólnie udowodnimy, że Radom jest najlepszym miejscem do organizacji tej imprezy  i nikomu w przyszłości nie przyjdzie do głowy, by to kwestionować i wysuwać propozycje innych lokalizacji. Radom to Air Show, a Air Show to Radom – mówi prezydent Radosław Witkowski. Zapewnia jednocześnie, że miasto wypełniło wszystkie swoje zobowiązania związane m.in. z przygotowaniem zmian organizacji ruchu, zapewnieniem miejsc parkingowych, dojazdu na lotnisko czy zabezpieczeniem medycznym i sanitarnym.

W sobotę i niedzielę przy obsłudze Air Show będzie pracowało około 500 osób, w tym pracownicy urzędu, miejskich jednostek, pogotowia ratunkowego i straży miejskiej. – Dojazd na lotnisko na Sadkowie zapewni w sumie dwieście autobusów. Oprócz linii stałych zostanie też uruchomionych pięć linii specjalnych. W godzinach szczytu będą one kursowały co 3 minuty. Przygotowaliśmy też 9 parkingów z 7 tysiącami miejsc. Gorąco zachęcam, by skorzystać z komunikacji miejskiej, która będzie działała bardzo sprawnie – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński. Bilety parkingowe będą uprawniały do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Szczegóły na www.mzdik.pl.

Zakład Usług Komunalnych zadba o porządek na płycie lotniska i wokół niego, a także w miejscach, w których będą się odbywały imprezy towarzyszące. Z kolei Wodociągi Miejskie uruchomią na lotnisku cztery punkty dystrybucji wody pitnej oraz ustawią ponad 700 toalet.  

Zabezpieczenie medyczne zapewni Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Radomski Szpital Specjalistyczny. – Nad bezpieczeństwem uczestników pokazów będzie czuwało pięć zespołów ratownictwa medycznego. Na płycie lotniska powstaną też dwa punkty pomocy – zapowiada wiceprezydent Marta Michalska-Wilk. Zostało także przygotowanych 30 tysięcy opasek dla dzieci, na których będzie można zapisać numer telefony do opiekuna. Będą one dostępne przy każdym wejściu na teren pokazów.

W trakcie pokazów na lotnisku będzie tez czynne stoisko promocyjne miasta, na którym będzie można m.in. nabyć pamiątki z Radomia.

Jak zawsze miasto przygotowało też szereg imprez towarzyszących. W piątek na deptaku odbędzie się przemarsz orkiestr wojskowych, a na placu Corazziego – finałowa gala konkursu Radom Fashion Show. Na sobotę są zaplanowane warsztaty taneczne oraz spektakl uliczny w wykonaniu Teatru Biuro Podróży. Z kolei w niedzielę odbędzie się piknik rodzinny „Niedziela na Rynku”. Szczegółowe informacje na stronie: https://kalendarz.visitradom.pl/events/air-show-radom-2023/.

NA CZASIE

Tłumy radomian na koncercie z okazji 48. rocznicy Czerwca’76

22 czerwca 2024

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content