|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Miasto zabiega o pieniądze z Polskiego Ładu

Miasto zabiega o pieniądze z Polskiego Ładu

17 sierpnia 2023
Prezydent wraz z zastępcami i prezesem Radomiaka na konferencji prasowej

Drugi etap budowy stadionu przy ul. Struga, budowa parkingu przed szpitalem przy ul. Tochtermana oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Energetyków – to trzy projekty, na których realizację miasto chce pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Złożony wniosek opiewa na 40 mln zł. To maksymalna kwota, jaką samorządy mogą otrzymać w tej edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

W drugim etapie budowy stadionu przy ul. Struga ma powstać wschodnia i zachodnia trybuna – obie z zadaszeniem. Znajdzie się na nich około 5600 miejsc. – To dla nas ważny projekt, ponieważ z jednej strony umożliwia rozwój radomskiej piłki, ale też wszyscy mamy świadomość, że brak tych dwóch trybun kłuje w oczy. Dlatego zdecydowaliśmy się zgłosić ten projekt do Polskiego Ładu w kategorii do 30 milionów. Sami przewidujemy wkład własny w wysokości 15 milionów złotych – mówi prezydent Radosław Witkowski. W związku z tym, że wnioskodawcą jest Gmina Miasta Radomia, realizacją inwestycji zajmie się Urząd Miejski.

Drugi projekt, na którego realizację miasto chce otrzymać rządowe dofinansowanie, to przebudowa parkingu przed szpitalem przy ul. Tochtermana. – Jeśli otrzymamy pieniądze, powstanie 250 nowych bardzo potrzebnych w tej części miasta miejsc postojowych. Projekt obejmuje także przebudowę ulic Bernardyńskiej, Lekarskiej i Tochtermana. Mamy już decyzję ZRID i gdy tylko otrzymamy decyzję w sprawie dofinansowania, będziemy mogli ogłaszać przetarg – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński. – To niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia funkcjonowania Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, a w szczególności korzystających z niego pacjentów czy osób odwiedzających chorych. Wszyscy wiemy jak ten parking wygląda obecnie i nie wyobrażam sobie, aby na to zadanie nie znalazły się pieniądze – dodaje wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Trzeci projekt zgłoszony do Polskiego Ładu to budowa 700-metrowej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Energetyków, między stacją kolejową a przyszłym połączeniem z trasą N-S. Tu miasto zabiega o dofinansowanie w kwocie 2 mln zł.

– Liczę na pozytywne rozpatrzenie wszystkich naszych wniosków. Zaczęła się kampania i na pewno w całym kraju w najbliższym czasie będziemy świadkami rozdawania przez polityków PiS wielu symbolicznych czeków. My już teraz zapraszamy do Radomia. Mam nadzieję, że otrzymamy trzy czeki, które dadzą nam szansę na realizację wszystkich trzech projektów. Oczywiście cały czas czekamy także na pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej. To projekt z poprzedniej edycji Polskiego Ładu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content