|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023.

25 sierpnia 2023
Post-na-visitRadom_AIR_SHOW_zaakceptowany

Około 150 maszyn będzie można zobaczyć w powietrzu i na lądzie podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, które już w nadchodzący weekend (26-27 sierpnia) odbędą się na lotnisku na Sadkowie. To jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Europie. Wystąpią ekipy z kilkunastu krajów. Będzie można podziwiać zarówno samoloty historyczne jak i pokazy współczesnych maszyn. Zaprezentują się m.in. MIG-29 zwany potocznie „smoker”, polskie śmigłowce wojskowe, M-346 Bielik, F-16 Tiger Demo Team Poland, Belgian Air Force F-16 Solo, polski FA-50, Royal Danish Air Force RDAF, zespół pokazowy Typhoon Display Team – jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów lotniczych na świecie. Będzie również makieta, a jednocześnie symulator lotów samolotu F-35. Nie zabraknie też występów zespołów akrobacyjnych. Gwiazdą pokazów będzie zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II. Nowością w tym roku będzie pokaz nocny zaplanowany na sobotę, na godz. 20.00. Pokazom w powietrzu będzie towarzyszyła wystawa statyczna. Będzie to okazja, by z bliska zobaczyć nie tylko samoloty i śmigłowce, ale także sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Szczegółowy program pokazów można znaleźć na stronie na stronie: https://airshow.wp.mil.pl/.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę pokazy rozpoczną się o godz. 10.00. Otwarcie bram lotniska o godz. 9.00.

W związku z Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show, zmieni się organizacja ruchu w mieście. Część ulic zostanie zamknięta. Dojazd na lotnisko zapewnią dodatkowe linie autobusowe P1, P2, P3, P4 i P5 oraz stałe linie 1, 5, 11, 14, 17 i 21. Będą także przygotowane specjalne strefy parkingowe. Szczegółowe informacje wraz z mapkami można znaleźć na stronie: https://mzdik.pl/.

Jak zawsze odbędzie się także wiele imprez towarzyszących, które rozpoczną się już w piątek na deptaku. W programie jest m.in.: piątkowy koncert orkiestr wojskowych i finał konkursu Radom Fashion Show, sobotnie warsztaty taneczne oraz spektakl w wykonaniu Teatru Biuro Podróży z Poznania, a także zaplanowane na niedzielę warsztaty i pokazy dla całych rodzin w Rynku.  Szczegółowe informacje na stronie: https://kalendarz.visitradom.pl/events/air-show-radom-2023/.

Dla wszystkich zainteresowanych jest dostępna aplikacja, w której można znaleźć m.in. aktualny program pokazów lotniczych, harmonogram atrakcji w powietrzu i na ziemi, interaktywną mapę pokazów i stoisk, bieżące informacje o tym, jak najkorzystniej dojechać na pokazy (mapy parkingów i komunikacji miejskiej). W aplikacji można także kupić bilet na pokazy. Aplikacja Air Show Radom jest dostępna w app store i google play.

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content