|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom 2023.

25 sierpnia 2023
Post-na-visitRadom_AIR_SHOW_zaakceptowany

Około 150 maszyn będzie można zobaczyć w powietrzu i na lądzie podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show, które już w nadchodzący weekend (26-27 sierpnia) odbędą się na lotnisku na Sadkowie. To jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Europie. Wystąpią ekipy z kilkunastu krajów. Będzie można podziwiać zarówno samoloty historyczne jak i pokazy współczesnych maszyn. Zaprezentują się m.in. MIG-29 zwany potocznie „smoker”, polskie śmigłowce wojskowe, M-346 Bielik, F-16 Tiger Demo Team Poland, Belgian Air Force F-16 Solo, polski FA-50, Royal Danish Air Force RDAF, zespół pokazowy Typhoon Display Team – jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów lotniczych na świecie. Będzie również makieta, a jednocześnie symulator lotów samolotu F-35. Nie zabraknie też występów zespołów akrobacyjnych. Gwiazdą pokazów będzie zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II. Nowością w tym roku będzie pokaz nocny zaplanowany na sobotę, na godz. 20.00. Pokazom w powietrzu będzie towarzyszyła wystawa statyczna. Będzie to okazja, by z bliska zobaczyć nie tylko samoloty i śmigłowce, ale także sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Szczegółowy program pokazów można znaleźć na stronie na stronie: https://airshow.wp.mil.pl/.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę pokazy rozpoczną się o godz. 10.00. Otwarcie bram lotniska o godz. 9.00.

W związku z Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show, zmieni się organizacja ruchu w mieście. Część ulic zostanie zamknięta. Dojazd na lotnisko zapewnią dodatkowe linie autobusowe P1, P2, P3, P4 i P5 oraz stałe linie 1, 5, 11, 14, 17 i 21. Będą także przygotowane specjalne strefy parkingowe. Szczegółowe informacje wraz z mapkami można znaleźć na stronie: https://mzdik.pl/.

Jak zawsze odbędzie się także wiele imprez towarzyszących, które rozpoczną się już w piątek na deptaku. W programie jest m.in.: piątkowy koncert orkiestr wojskowych i finał konkursu Radom Fashion Show, sobotnie warsztaty taneczne oraz spektakl w wykonaniu Teatru Biuro Podróży z Poznania, a także zaplanowane na niedzielę warsztaty i pokazy dla całych rodzin w Rynku.  Szczegółowe informacje na stronie: https://kalendarz.visitradom.pl/events/air-show-radom-2023/.

Dla wszystkich zainteresowanych jest dostępna aplikacja, w której można znaleźć m.in. aktualny program pokazów lotniczych, harmonogram atrakcji w powietrzu i na ziemi, interaktywną mapę pokazów i stoisk, bieżące informacje o tym, jak najkorzystniej dojechać na pokazy (mapy parkingów i komunikacji miejskiej). W aplikacji można także kupić bilet na pokazy. Aplikacja Air Show Radom jest dostępna w app store i google play.

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content