|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Minister kultury deklaruje wsparcie przebudowy sali koncertowej ROK

Minister kultury deklaruje wsparcie przebudowy sali koncertowej ROK

15 kwietnia 2024
sienkiewicz_kultura-5-2

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce uczestniczyć w przebudowie sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Szef resortu Bartłomiej Sienkiewicz zadeklarował podczas wizyty w Radomiu, że ministerstwo włączy się w starania o pieniądze na ten cel. – Będziemy razem szukać środków, nie tylko w budżecie ministerstwa, ale także w programach unijnych. Chcę zwrócić uwagę, że długo byliśmy odcięci od funduszy europejskich. Teraz swoboda w poszukiwaniu pieniędzy na inwestycje jest znacznie większa. Myślę, że to zadanie powinno się znaleźć w planach ministerstwa już w 2025 roku – powiedział minister Sienkiewicz. Zadeklarował jednocześnie, że Radom ma w Warszawie życzliwych i oddanych przyjaciół, dzięki czemu to co na razie jest wizualizacją, ma szansę stać się rzeczywistością. – Moim marzeniem jest to, aby wielka kultura nie powstawała tylko w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Nie ma żadnego powodu – i ambicje prezydenta Witkowskiego są tego najlepszym dowodem – aby wielka kultura nie mogła powstawać także w Radomiu. To jest tylko kwestia mądrych inwestycji, przemyślanego projektu i konsekwencji – dodał Bartłomiej Sienkiewicz.

Przypomnijmy, że zgodnie z opracowanym projektem, sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej ma przejść gruntowny remont. Projekt zakłada wymianę wszystkich instalacji oraz przebudowę, sceny, widowni i zaplecza. Sala ma spełniać standardy sali filharmonicznej. – To dla radomskiej kultury niezwykle ważna inwestycja. Mam nadzieję, że dobra współpraca z rządem, na którą tak mocno postawiłem, przyniesie oczekiwane rezultaty zarówno jeśli chodzi o przebudowę sali ROK, która zajmuje ważne miejsce wśród „25 spraw Radosława Witkowskiego”, jak i w odniesieniu do szeregu innych projektów kulturalnych. Między innymi rozmawialiśmy z panem ministrem o naszych planach tworzenia Parku Kulturowego na Piotrówce – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Szacunkowa wartość przebudowy sali ROK to około 35 mln zł.

Podczas wizyty w Radomiu minister Bartłomiej Sienkiewicz spotkał się także z dyrektorami działających w mieście placówek kultury.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content