|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Na Michałowie powstają tanie mieszkania na wynajem

Na Michałowie powstają tanie mieszkania na wynajem

15 lutego 2024
piastowska_bloki-6

Na Michałowie trwa budowa bloku z tanimi mieszkaniami na wynajem. Prace doszły już do tzw. poziomu zero i rozpoczęła się budowa pierwszej kondygnacji, gdzie został wmurowany symboliczny kamień węgielny.  

– Od kilku lat w ramach programu „Radom dla rodzin” systematycznie zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach i żłobkach. Analizując potrzeby które dziś występują na rynku mieszkalnym, doszliśmy też do wniosku że czas ruszyć z dużym projektem jeśli chodzi o mieszkania komunalne. Dlatego pozyskaliśmy pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego i do końca 2025 roku ten blok powstanie. Jestem przekonany, że będzie cieszył młodych radomian, których nie stać zakup własnego mieszkania lub na wynajęcie mieszkania na wolnym rynku – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W 9-kondygnacyjnym bloku, który powstaje na Michałowie, znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jak mówi prezydent Radosław Witkowski, w planach miasta są kolejne tego typu inwestycje.

– Rozwój budownictwa komunalnego to ważny element rozwoju naszego miasta w najbliższej kadencji. Jestem zainteresowany, by w ciągu pięciu najbliższych lat, jeśli zostanę prezydentem Radomia i będę miał tak silne wsparcie moich koalicjantów tworzących Radomski Pakt Samorządowy, powstało 500 mieszkań dla rodzin, które będą chciały swoje dalsze losy związać z Radomiem. Wiem, że w Warszawie mamy przyjaciół i ambasadorów naszych radomskich spraw, a jedną z kluczowych spraw jest właśnie budowa mieszkań – zapowiedział Radosław Witkowski.

Blok, który powstaje u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka buduje firma Kosonóg Budownictwo z Radomia. Wartość inwestycji to nieco ponad 29 mln złotych. Oddanie budynku do użytku jest planowane na jesień 2025 roku.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content