|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023
projekty_bloki-9

Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na budowę bloku z mieszkaniami na wynajem na Michałowie. Wygrała firma Kosonóg Budownictwo z Radomia, której oferta opiewała na nieco ponad 29,2 mln złotych. Na realizację inwestycji miasto ma przyznane dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– To bardzo ważna dla miasta inwestycja. Wszyscy wiemy, jak drogi jest zakup mieszkania czy jego wynajęcie na wolnym rynku. Dlatego miasto powinno oferować dużo tańsze mieszkania na wynajem. To dla nas jeden z priorytetów i robimy krok w tym kierunku. Cały czas czekamy też na szeroki rządowy program, który pozwoliłby nam budować po kilkaset takich mieszkań w ciągu roku. To zdecydowanie zmieniłoby sytuację na rynku mieszkaniowym, obniżyłoby ceny, zwiększyło dostępność, a w efekcie zachęciło, szczególnie młode rodziny, do tego, by swoje życiowe plany związać z Radomiem – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W dziewięciokondygnacyjnym bloku, który ma powstać na Michałowie, u zbiegu uli Łokietka i Piastowskiej znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oddanie budynku do użytku jest planowane na koniec 2025 roku.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content