|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Na Ustroniu powstanie nowy teren rekreacyjny

Na Ustroniu powstanie nowy teren rekreacyjny

5 marca 2024
ustronie_park-28

Park na Ustroniu zostanie powiększony. Miasto przejęło od Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie teren położony między al. Grzecznarowskiego oraz ulicami Kwiatkowskiego i Osiedlową. – Koncepcja zagospodarowania jest już gotowa. Będzie to zielony teren rekreacyjny. Chcemy, by powstały tam place zabaw dla młodszych i starszych dzieci, a przede wszystkim, by na Ustronie wróciły elementy znanej mieszkańcom osiedla wioski indiańskiej. Teraz, po przejęciu tego terenu, możemy planować dalsze działania. Mamy nadzieję na pozyskanie na ten cel funduszy unijnych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Pomysł poszerzenia parku na Ustroniu zrodził się już w 2017 roku. Przez ostatnich 5 lat trwały jednak procedury związane z uregulowaniem stanu prawnego terenu. Dopiero pod koniec zeszłego roku zakończyło się postępowanie sądowe. Orzeczenie NSA umożliwiło przekazanie terenu miastu, a tym samym rozpoczęcie przygotowań do jego zagospodarowania. – To będzie naturalna kontynuacja parku Ustronie. Wielokrotnie mieszkańcy zwracali się z prośbą o zajęcie się tym tematem. Dziś pokazujemy, że jesteśmy skuteczni. Pewien proces zamknęliśmy, a przed nami kolejny. Jestem przekonany że wspólnie już niedługo przystąpimy do rozbudowy parku – mówi pomysłodawca poszerzenia parku, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie, radny Robert Chrobotowicz.

Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada – oprócz urządzenia placów zabaw – budowę mini skateparku, niewielkiego boiska oraz biegnącego wzdłuż potoku ciągu pieszo-rowerowego. Mają również pojawić się elementy tzw. małej architektury, w tym ławki czy kosze na śmieci.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content