|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nagrody dla zwycięskich szkół w Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży

Nagrody dla zwycięskich szkół w Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży

11 października 2023
olimpiada_sportowa-56

Prawie siedem tysięcy uczniów uczestniczyło w minionym roku szkolnym w sportowym współzawodnictwie szkół w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 podsumowano rywalizację i wręczono nagrody.

We współzawodnictwie szkół podstawowych, w kategorii klas I – VI wygrała PSP nr 24, drugie miejsce zajęła PSP nr 9, a trzecie PSP nr 4. W kategorii klas VII-VIII pierwsze zajęła PSP nr 4, przed PSP nr 9 I PSP nr 24.

Wśród szkół ponadpodstawowych, w kategorii dziewcząt wygrało III LO im. D. Czachowskiego, drugie miejsce zajęło VI LO im. J. Kochanowskiego, a trzecie – IV LO im. T. Chałubińskiego. W rywalizacji chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, drugi był Zespół Szkół Elektronicznych, a trzeci – Zespół Szkół Technicznych.

– Gratuluję zwycięzcom i bardzo się cieszę, że tak wielu młodych radomian wzięło udział w rywalizacji. Oczywiście wiemy, że nie każdy zostanie sportowcem, ale naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie aktywności fizycznej, która jest jedną z podstaw zdrowego stylu życia – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród, prezydent Radosław Witkowski.

Współzawodnictwo szkół trwało przez cały rok szkolny. Łącznie wzięło w niej udział 613 reprezentacji szkół. W sumie Radomska Olimpiada Młodzieży objęła 70 konkurencji. Była to największa masowa impreza sportowa w Radomiu. Najlepsze drużyny reprezentowały miasto w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy z Radomia wywalczyli w finałach 7 medali,

Podczas uroczystego podsumowania ROM, szkoły, które zajęły najwyższe miejsca zostały uhonorowane pucharami w poszczególnych kategoriach oraz nagrodami finansowymi za osiągnięte wyniki sportowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Nagrody prezydenta Miasta Radomia otrzymało także 19 nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi osiągnęli najlepsze wyniki sportowe.

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content