|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nowa nazwa uczelni – Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

Nowa nazwa uczelni – Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

1 września 2023
uniwersytet_radomski_RW-23

Od 1 września największa radomska uczelnia nosi nazwę Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego. – Nie jest to tylko zmiana nazwy, ale też podniesienie statusu uczelni. Spełniło się tym  samym marzenie wielu pokoleń absolwentów radomskiej Alma Mater i mieszkańców Radomia – powiedział rektor Uniwersytetu Radomskiego prof. Sławomir Bukowski. Przypomniał jednocześnie, że uzyskanie wyższego statusu wymagało spełnienia szeregu wymogów formalnych. Uniwersytet może się pochwalić kategorią B+ w dziewięciu dyscyplinach naukowych, w których posiada pełne uprawnienia akademickie czyli prawa nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego.  

– Serdecznie gratuluję sukcesu całej akademickiej społeczności, w tym jej liderowi prof. Sławomirowi Bukowskiemu. Bardzo się cieszę z rozwoju radomskiej uczelni, bo to jeden z warunków rozwoju gospodarczego i społecznego naszego miasta – mówił podczas oficjalnego odsłonięcia tablicy z nową nazwą uczelni, prezydent Radosław Witkowski. Nie krył, że czuje też osobistą satysfakcję. – W 2012 roku byłem posłem sprawozdawcą ustawy, która umożliwiła tworzenie uniwersytetów przymiotnikowych. Trzy lata później, już jako prezydent Radomia, w rozmowach z ówczesnym ministrem Jarosławem Gowinem, miałem okazję wesprzeć starania UT-H o utworzenie kierunku lekarskiego. To były dwa ważne momenty w historii uczelni. Życzę, by kolejne lata obfitowały w sukcesy zarówno dla dobra studentów, jak i całego miasta – powiedział prezydent.

Przypomnijmy, że uczelnia, która od dziś funkcjonuje pod nazwą Uniwersytet Radomski powstała w 195o roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska w Radomiu. W 1967 roku została przekształcona w Kielecko-Radomską Wieczorową Szkołę Inżynierską. Kolejne etapy rozwoju uczelni to Politechnika Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Inżynierska, Politechnika Radomska, a ostatnio Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Obecnie w strukturze Uniwersytetu Radomskiego działa 8 wydziałów. Studenci kształcą się na ponad 30 kierunkach.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content