|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nowa nazwa uczelni – Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

Nowa nazwa uczelni – Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

1 września 2023
uniwersytet_radomski_RW-23

Od 1 września największa radomska uczelnia nosi nazwę Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego. – Nie jest to tylko zmiana nazwy, ale też podniesienie statusu uczelni. Spełniło się tym  samym marzenie wielu pokoleń absolwentów radomskiej Alma Mater i mieszkańców Radomia – powiedział rektor Uniwersytetu Radomskiego prof. Sławomir Bukowski. Przypomniał jednocześnie, że uzyskanie wyższego statusu wymagało spełnienia szeregu wymogów formalnych. Uniwersytet może się pochwalić kategorią B+ w dziewięciu dyscyplinach naukowych, w których posiada pełne uprawnienia akademickie czyli prawa nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego.  

– Serdecznie gratuluję sukcesu całej akademickiej społeczności, w tym jej liderowi prof. Sławomirowi Bukowskiemu. Bardzo się cieszę z rozwoju radomskiej uczelni, bo to jeden z warunków rozwoju gospodarczego i społecznego naszego miasta – mówił podczas oficjalnego odsłonięcia tablicy z nową nazwą uczelni, prezydent Radosław Witkowski. Nie krył, że czuje też osobistą satysfakcję. – W 2012 roku byłem posłem sprawozdawcą ustawy, która umożliwiła tworzenie uniwersytetów przymiotnikowych. Trzy lata później, już jako prezydent Radomia, w rozmowach z ówczesnym ministrem Jarosławem Gowinem, miałem okazję wesprzeć starania UT-H o utworzenie kierunku lekarskiego. To były dwa ważne momenty w historii uczelni. Życzę, by kolejne lata obfitowały w sukcesy zarówno dla dobra studentów, jak i całego miasta – powiedział prezydent.

Przypomnijmy, że uczelnia, która od dziś funkcjonuje pod nazwą Uniwersytet Radomski powstała w 195o roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska w Radomiu. W 1967 roku została przekształcona w Kielecko-Radomską Wieczorową Szkołę Inżynierską. Kolejne etapy rozwoju uczelni to Politechnika Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Inżynierska, Politechnika Radomska, a ostatnio Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny. Obecnie w strukturze Uniwersytetu Radomskiego działa 8 wydziałów. Studenci kształcą się na ponad 30 kierunkach.

NA CZASIE

Walczymy o pieniądze na Wolanowską. Podpisz petycję!

26 września 2023

Z myślą o rozwoju artystycznych talentów

26 września 2023

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content