|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nowy stadion oddany do użytku

Nowy stadion oddany do użytku

30 lipca 2023
stadion_otwarcie_RW-35

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 oficjalnie oddany do użytku. Do przecięcia symbolicznej wstęgi zostali zaproszeni uczestnicy turnieju otwarcia, w którym wzięło udział kilkuset najmłodszych adeptów futbolu. – To oni będą budowali przyszłość radomskiej piłki. Mam nadzieję, że za kilka czy kilkanaście lat zobaczymy ich na tym samym boisku w rozgrywkach ligowych – mówi prezydent Radosław Witkowski. 

W uroczystym otwarciu stadionu wzięli także udział byli piłkarze Radomiaka, m.in. Ryszard Mrozek, Arkadiusz Skonieczny czy Bernard Bojek. Obecny był też Jacek Czachor, syn Aleksandra Czachora – jednego z dwóch braci występujących przed laty w radomskiej drużynie i będących patronami obiektu.

Oddany do użytku stadion ma dziś ponad 8300 miejsc, ale – jak podkreśla prezydent – to dopiero pierwszy etap budowy, a w planach jest kolejny, w tym m.in. budowa wschodniej i zachodniej trybuny. – Od prawie 40 lat żyliśmy marzeniami. Teraz, po kilku latach udało się rozwiązać wszelkie problemy i ominąć rafy. W efekcie możemy cieszyć się z tego, że mamy nowy stadion. Mam nadzieję, że zawsze będą wypełniały go wspaniałe sportowe emocje – dodaje Radosław Witkowski.

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 spełnia wymogi licencyjne. Płyta boiska jest podgrzewana, a zamontowane oświetlenie umożliwia rozgrywanie spotkań o dowolnej porze i prowadzenie transmisji telewizyjnych. Pod południową i północną trybuną znajduje się w sumie 170 pomieszczeń, w tym toalety, zaplecze gastronomiczne, punkty pomocy medycznej czy pomieszczenia techniczne.

Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie Radomiak rozegra 5 sierpnia, a rywalem będzie zespół Cracovii. 

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content