|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Nowy stadion oddany do użytku

Nowy stadion oddany do użytku

30 lipca 2023
stadion_otwarcie_RW-35

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 oficjalnie oddany do użytku. Do przecięcia symbolicznej wstęgi zostali zaproszeni uczestnicy turnieju otwarcia, w którym wzięło udział kilkuset najmłodszych adeptów futbolu. – To oni będą budowali przyszłość radomskiej piłki. Mam nadzieję, że za kilka czy kilkanaście lat zobaczymy ich na tym samym boisku w rozgrywkach ligowych – mówi prezydent Radosław Witkowski. 

W uroczystym otwarciu stadionu wzięli także udział byli piłkarze Radomiaka, m.in. Ryszard Mrozek, Arkadiusz Skonieczny czy Bernard Bojek. Obecny był też Jacek Czachor, syn Aleksandra Czachora – jednego z dwóch braci występujących przed laty w radomskiej drużynie i będących patronami obiektu.

Oddany do użytku stadion ma dziś ponad 8300 miejsc, ale – jak podkreśla prezydent – to dopiero pierwszy etap budowy, a w planach jest kolejny, w tym m.in. budowa wschodniej i zachodniej trybuny. – Od prawie 40 lat żyliśmy marzeniami. Teraz, po kilku latach udało się rozwiązać wszelkie problemy i ominąć rafy. W efekcie możemy cieszyć się z tego, że mamy nowy stadion. Mam nadzieję, że zawsze będą wypełniały go wspaniałe sportowe emocje – dodaje Radosław Witkowski.

Nowy stadion piłkarski przy ul. Struga 63 spełnia wymogi licencyjne. Płyta boiska jest podgrzewana, a zamontowane oświetlenie umożliwia rozgrywanie spotkań o dowolnej porze i prowadzenie transmisji telewizyjnych. Pod południową i północną trybuną znajduje się w sumie 170 pomieszczeń, w tym toalety, zaplecze gastronomiczne, punkty pomocy medycznej czy pomieszczenia techniczne.

Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie Radomiak rozegra 5 sierpnia, a rywalem będzie zespół Cracovii. 

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content