|

Nowy żłobek na Michałowie uruchomiony

Nowy żłobek na Michałowie uruchomiony

1 czerwca 2026
dzien_dziecka_ministra_zlobek_przedszkole-17

1 czerwca, w Dniu Dziecka, działalność rozpoczął nowy miejski żłobek przy ulicy Piastowskiej na radomskim Michałowie. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Nowoczesny obiekt oferuje 220 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Radomia. Do dyspozycji dzieci przygotowano dziewięć w pełni wyposażonych sal oraz zewnętrzny plac zabaw. Nowa placówka zapewni bezpieczne i komfortowe warunki opieki, wspierając jednocześnie rodziców w godzeniu życia rodzinnego z aktywnością zawodową.

– Ta inwestycja powstała z myślą o najmłodszych mieszkańcach, o ich bezpieczeństwie i rozwoju, ale jest także odpowiedzią na potrzeby rodziców. Przede wszystkim dla mam, które chcą łączyć życie rodzinne z aktywnością zawodową, mając przekonanie, że ich pociechy są pod jak najlepszą opieką. Po oddaniu żłobka przy ulicy Piastowskiej, mamy 600 miejsc w naszych placówkach miejskich. To w praktyce oznacza, że mamy zaspokojone potrzeby mieszkańców naszego miasta, jeśli chodzi o opiekę żłobkową – mówi wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

W uruchomieniu żłobka przy ul. Piastowskiej wzięła udział Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

– Dzięki programowi „Aktywny Rodzic”, miejsca żłobkowe stały się naprawdę dostępne bez względu na zasobność portfela rodziców. Koszty opieki żłobkowej spadły radykalnie – z kilkuset złotych do około stu złotych. To jest prawdziwa żłobkowa rewolucja – podkreśliła minister Dziemianowicz-Bak.

Budowa żłobka na Michałowie kosztowała 15,4 mln zł. Na realizację inwestycji miasto pozyskało 14 mln 670 tys. zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy oraz budżetu państwa.

Z okazji Dnia Dziecka minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wraz z wiceprezydentkami Katarzyną Kalinowską i Martą Michalską-Wilk wzięły udział w czytaniu bajek w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Radomiu. Następnie w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostały przekazane maskotki zebrane przez społeczność szkolną X LO w Radomiu.

NA CZASIE

3,5 mln zł na modernizację oświetlenia

08 czerwca 2026

Za nami 15. Międzynarodowy Turniej Radom Basket Cup

06 czerwca 2026

Kładka na Ustroniu oddana do użytku

05 czerwca 2026

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
image00001
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Przejdź do treści