|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Obchody 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Obchody 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

25 kwietnia 2024
flagi_promo-17

W środę, 1 maja odbędzie się uroczystość z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Prezydent Radomia zaprasza na wspólne odśpiewanie hymnu Polski oraz hymnu UE – Ody do radości.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 przemarszem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso z placu Corazziego na fontanny miejskie przy ul. Żeromskiego. Tutaj po wspólnym odśpiewaniu hymnów, orkiestra WOT oraz Grandioso zaprezentują się w pokazie musztry paradnej i programie artystycznym.

Po uroczystości będzie można wziąć udział w wycieczce po Radomiu. – Będzie to okazja, by przypomnieć najważniejsze inwestycje, które zostały zrealizowane dzięki finansowaniu z Unii Europejskiej. Będą osoby, które opowiedzą o poszczególnych projektach – zapowiada wiceprezydent Łukasz Molenda. Specjalny autobus będzie oczekiwał na chętnych na parkingu przy kościele garnizonowym. Liczba jest miejsc ograniczona. Od 11.30 na placu będą wydawane bezpłatne bilety na przejazd. Regulamin w załączniku.

Regulamin przejazdu

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content