|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

8 maja 2024
rocznica_zakonczenia_wojny-33

W Radomiu odbyły się obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa. W 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej w kościele garnizonowym została odprawiona msza święta, po której został odczytany Apel Pamięci.
– Dzisiaj, w 79 rocznicę zakończenia II wojny światowej oddajemy hołd wszystkim, którzy oddali swe życie, byśmy mogli cieszyć się pokojem i wolnością. Większość z nas należy do szczęśliwego pokolenia wychowanego w pokojowych warunkach, w przekonaniu, że wojenny koszmar we współczesnej Europie nie może się już powtórzyć. Dziś jednak boleśnie przekonujemy się, że pokój, wolność, niepodległość nie są nikomu dane raz na zawsze. To każe jeszcze mocniej docenić osiągnięcia naszego kraju: 25 lat w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej. Naszym zadaniem jest umacnianie tych sojuszy i sprzeciwianie się wszelkim próbom skłócania naszej europejskiej wspólnoty. Wspólnoty zbudowanej na uniwersalnych wartościach takich jak praworządność, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka. Musimy stanowczo się przeciwstawiać wszelkim przejawom nacjonalizmu, ksenofobii, rasizmu i ideologiom totalitarnym. Tylko w ten sposób będziemy mogli skutecznie przeciwstawić się zagrożeniom i zapewnić bezpieczną przyszłość naszym dzieciom i wnukom – mówił podczas uroczystości wiceprezydent Łukasz Molenda.
Na zakończenie uroczystości zostały złożone kwiaty złożenie na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content