|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2024
438099736_995514398604669_1311342274088605092_n

W Radomiu, z udziałem parlamentarzystów, władz miasta, służb mundurowych oraz przedstawicieli organizacji kombatanckich odbyły się obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kościele garnizonowym została odprawiona msza św., po której został m.in. odczytany apel pamięci.

– Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku było wydarzeniem przełomowym w historii Polski i jednocześnie w historii świata. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna ustawa zasadnicza, która gwarantowała prawa obywatelskie, równość przed prawem oraz ograniczała władzę monarchy. Konstytucja 3 Maja była nadzieją na to, że Rzeczpospolita odzyska siłę, ład i niepodległość. Święto Konstytucji 3 Maja to nie tylko okazja do refleksji nad naszą historią, ale także czas, aby celebrować nasze wspólne wartości. To także moment, aby podziękować wszystkim, którzy pracują na rzecz dobra naszego miasta, naszej Ojczyzny i naszej wspólnoty. Pomni dokonań naszych przodków jesteśmy zobowiązani do kontynuowania pracy na rzecz rozwoju naszego miasta, promowania wartości demokratycznych i budowania społeczeństwa opartego na szacunku, tolerancji i solidarności – mówił podczas uroczystości wiceprezydent Łukasz Molenda.
Na zakończenie uroczystości zostały złożone kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Fot. Aleksandra Podlaska

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content