|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Od piątku będą dostarczane decyzje podatkowe

Od piątku będą dostarczane decyzje podatkowe

13 lutego 2024
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Urząd Miejski informuje, iż w dniach od 16.02.2023 r. do 29.02.2023 r. na terenie Radomia będą doręczane podatnikom decyzje w sprawie ustalenia wysokości podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego na rok 2024 r.

Zgodnie z art. 148 §  1 ustawy Ordynacja podatkowa pisma doręcza się osobom fizycznym pod adresem miejsca ich zamieszkania albo pod adresem do doręczeń w kraju. Adres zamieszkania oraz adres do doręczeń, podawany jest przez podatnika w złożonej informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych IN-1.

Jeśli w tym czasie osoba doręczająca nikogo nie zastanie pod wskazanym adresem lub zgodnie z art. 149 ustawy Ordynacja podatkowa brak będzie możliwości pozostawienia pisma sąsiadowi, zarządcy domu lub dozorcy – gdy osoby te podejmą się oddania pisma adresatowi-, doręczający wróci w innym terminie lub zostawi informację z prośbą o kontakt telefoniczny w sprawie ustalenia sposobu doręczenia. 

Przypominamy!

Potwierdzeniem odbioru decyzji jest złożenie czytelnego podpisu i daty w miejscu wskazanym przez osobę doręczającą.

Podatnicy, którzy wnieśli o doręczenie pism – decyzji za pomocą środków komunikacji elektronicznej i wskazali organowi podatkowemu adres elektroniczny, otrzymają decyzje zgodnie z wnioskiem.

Podatek można uregulować:

– drogą elektroniczną, dokonując przelewu na rachunek wskazany w decyzji podatkowej,

– w opłatomacie  znajdującym się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, ul. Kilińskiego 30, po wypełnieniu elektronicznego formularza wpłaty, zgodnie z danymi wskazanymi w decyzji podatkowej,

– w terminalu płatniczym w pokoju nr 7 znajdującym się w Urzędzie Miejskim
w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (dla osób regulujących zobowiązanie podatkowe za pomocą karty płatniczej),

– za pośrednictwem platformy IBOM, taką możliwość mają podatnicy, którzy otrzymali dostęp do informacji o zobowiązaniach wobec Urzędu Miejskiego w Radomiu,

– za pośrednictwem placówek pocztowych, banków i agencji płatniczych (podatnicy, którzy będą dokonywać wpłat w ww.  placówkach  będą zobowiązani do uiszczenia prowizji  z własnych środków).

NA CZASIE

Pomnik poległych pracowników Fabryki Broni zostanie odnowiony

01 marca 2024

Rozpoczynają się Kaziki 2024

29 lutego 2024

W hali RCS powstanie Muzeum Sportu

28 lutego 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content