|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Od piątku będą dostarczane decyzje podatkowe

Od piątku będą dostarczane decyzje podatkowe

13 lutego 2024
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Urząd Miejski informuje, iż w dniach od 16.02.2023 r. do 29.02.2023 r. na terenie Radomia będą doręczane podatnikom decyzje w sprawie ustalenia wysokości podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz łącznego zobowiązania pieniężnego na rok 2024 r.

Zgodnie z art. 148 §  1 ustawy Ordynacja podatkowa pisma doręcza się osobom fizycznym pod adresem miejsca ich zamieszkania albo pod adresem do doręczeń w kraju. Adres zamieszkania oraz adres do doręczeń, podawany jest przez podatnika w złożonej informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych IN-1.

Jeśli w tym czasie osoba doręczająca nikogo nie zastanie pod wskazanym adresem lub zgodnie z art. 149 ustawy Ordynacja podatkowa brak będzie możliwości pozostawienia pisma sąsiadowi, zarządcy domu lub dozorcy – gdy osoby te podejmą się oddania pisma adresatowi-, doręczający wróci w innym terminie lub zostawi informację z prośbą o kontakt telefoniczny w sprawie ustalenia sposobu doręczenia. 

Przypominamy!

Potwierdzeniem odbioru decyzji jest złożenie czytelnego podpisu i daty w miejscu wskazanym przez osobę doręczającą.

Podatnicy, którzy wnieśli o doręczenie pism – decyzji za pomocą środków komunikacji elektronicznej i wskazali organowi podatkowemu adres elektroniczny, otrzymają decyzje zgodnie z wnioskiem.

Podatek można uregulować:

– drogą elektroniczną, dokonując przelewu na rachunek wskazany w decyzji podatkowej,

– w opłatomacie  znajdującym się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, ul. Kilińskiego 30, po wypełnieniu elektronicznego formularza wpłaty, zgodnie z danymi wskazanymi w decyzji podatkowej,

– w terminalu płatniczym w pokoju nr 7 znajdującym się w Urzędzie Miejskim
w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (dla osób regulujących zobowiązanie podatkowe za pomocą karty płatniczej),

– za pośrednictwem platformy IBOM, taką możliwość mają podatnicy, którzy otrzymali dostęp do informacji o zobowiązaniach wobec Urzędu Miejskiego w Radomiu,

– za pośrednictwem placówek pocztowych, banków i agencji płatniczych (podatnicy, którzy będą dokonywać wpłat w ww.  placówkach  będą zobowiązani do uiszczenia prowizji  z własnych środków).

NA CZASIE

Budżet Obywatelski 2025. W poniedziałek wyniki głosowania

19 lipca 2024

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

19 lipca 2024

Będzie bezpiecznej. Nowe oświetlenie na ulicy Zakopiańskiej gotowe

17 lipca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content