|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Organizacja ruchu i komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych

Organizacja ruchu i komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych

30 października 2023
Galeria-autobusy-2017-01

Jak co roku, 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej oraz w organizacji ruchu kołowego w rejonie radomskich cmentarzy. Komunikacja miejska w Radomiu będzie w dniu Wszystkich Świętych bezpłatna.

Komunikacja miejska

Autobusy linii 1, 4, 8, 12, 13, 17 i 21, kursujące w okolicach cmentarzy, będą jeździć częściej niż zwykle (od godzin porannych do około 16:30). Zmniejszoną częstotliwość będą natomiast miały linie 3 i 11 (co 45 minut) oraz 25 (co 60 minut).

1 listopada będzie uruchomiona linia przyspieszona CM, łącząca cmentarze na Borkach i Firleju (kursy co około 5 minut). Trasa: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót Wałową, Lekarską, Tochtermana), Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Ofiar Firleja (powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza). Na trasie tej linii obowiązują tylko wybrane przystanki.

Zostaną też uruchomione dodatkowe linie do cmentarza na Borkach – do ulicy Maratońskiej: C9 z Prędocinka i C15 z Janiszpola.

Organizacja ruchu

Ulica Limanowskiego, 31 października i 1 listopada, będzie zamknięta od Maratońskiej do Tytoniowej. Zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył jedynie mieszkańców tych dróg (w przypadku ulicy Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK). Ulica Dębowa od Limanowskiego do Maratońskiej będzie jednokierunkowa (podobnie będzie też od Stasieckiego do Maratońskiej, ale tam w przeciwnym kierunku niż dotychczas). Na ulicy Tytoniowej będzie zakaz zatrzymywania się (będą nią jeździły autobusy).

Dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy tylko od strony ulicy Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć jedynie autobusy miejskie). Południowe pasy ulic Ofiar Firleja i Witosa (od Warszawskiej do Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych. Podobnie będzie też na ulicy Mieszka I (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy).

Pozostałe informacje

MZDiK apeluje do kierowców, aby w miarę możliwości nie korzystali 1 listopada z własnych samochodów. Warto dojechać do cmentarzy autobusami, które będą kursowały z większymi częstotliwościami. Uwaga! Tego dnia komunikacja miejska będzie BEZPŁATNA dla wszystkich pasażerów. Dla autobusów jeżdżących na Firlej zostaną wyznaczone osobne pasy ruchu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy MZDiK prosi o pozostawienie ich dla osób przyjezdnych i najbardziej potrzebujących, głównie starszych i z niepełnosprawnościami.

Szczegółowe komunikaty o wszystkich zmianach są dostępne na stronie: www.mzdik.pl.

Źródło: MZDiK

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content