|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Piknik ekologiczny

Piknik ekologiczny

18 maja 2024
piknik_ekologiczny-5

Piknik ekologiczny, zorganizowany z okazji Dnia Ochrony Środowiska, odbył się w parku im. Tadeusza Kościuszki i na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim. Jego celem było zachęcenie oraz zainspirowanie mieszkańców Radomia do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego, w tym selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.

Podczas pikniku była zbierana makulatura, metale, tworzywa sztuczne i szkło. W zamian za dostarczone odpady można było otrzymać sadzonki roślin ozdobnych. Był również zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W programie znalazł się także spacer edukacyjny po parku, spacery z psami ze schroniska, a także występy artystyczne oraz warsztaty trash-art i zero waste. Była też ekspozycja dotycząca odnawialnych źródeł energii, a zainteresowani mogli skorzystać z porad w punkcie konsultacyjno-informacyjnym rządowego programu „Czyste powietrze”. Podczas pikniku był również czynny Ekobazar, czyli punkt w którym można było udostępnić do odebrania przez inne osoby, zbędne, ale będące w dobrym stanie przedmioty.

NA CZASIE

Bene Merenti Civitas Radomiensis dla Ewy Gęgi-Osowskiej

18 czerwca 2024

Bieg z historią w tle

16 czerwca 2024

Zbliża się 48. rocznica Czerwca 76

14 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content