|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska

Piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska

13 maja 2024
355515207_233874019089541_2536826486248337321_n

Piknik ekologiczny organizowany z okazji Dnia Ochrony Środowiska odbędzie się w sobotę, 18 maja w park im. Tadeusza Kościuszki i na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim. Jego celem jest zachęcenie oraz zainspirowanie mieszkańców Radomia do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego, w tym selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.

Podczas pikniku będzie zbierana makulatura, metale, tworzywa sztuczne i szkło. W zamian za dostarczone odpady będzie można otrzymać sadzonki roślin ozdobnych. Będzie również zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W programie jest także spacer edukacyjny po parku, spacery z psami ze schroniska oraz rowerowy tor przeszkód, występy artystyczne oraz warsztaty trash-art i zero waste. Uczestnicy dowiedzą się, jak właściwie segregować odpady oraz będą mieli możliwość stworzenia swojego mini elektrycznego lasu w szkle. Będzie też ekspozycja dotycząca odnawialnych źródeł energii, a zainteresowani będą mogli skorzystać z porad w punkcie konsultacyjno-informacyjnym rządowego programu „Czyste powietrze”.

Podczas pikniku czynny będzie również Ekobazar, czyli punkt w którym będzie można udostępnić do odebrania przez inne osoby, zbędne, ale będące w dobrym stanie przedmioty, m.in. artykuły dekoracyjne, zabawki, artykuły sportowe, książki, płyty, artykuły gospodarstwa domowego itp.

Sobotni piknik potrwa od godz. 11.00 do 15.00.

W trakcie pikniku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Mickiewicza od ul. Sienkiewicza do Galerii Rosa.

Regulamin Ekobazaru
Regulamin akcji "Kwiatki za odpadki"
Regulamin imprezy plenerowej

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content