|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w nowej siedzibie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w nowej siedzibie

17 maja 2023

Oficjalnie została otwarta nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.  Przeniosła się ona z wynajmowanych pomieszczeń przy ulicy Toruńskiej do budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Kujawskiej. Został on gruntownie przebudowany i oddany do użytku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Od 1 września działa tam przedszkole, a teraz, w wydzielonej części budynku, została uruchomiona poradnia. – To kolejna ważna dla radomskiej oświaty inwestycja. Powstały już nowe przedszkola i żłobki. Teraz przyszedł czas na poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Jestem przekonany, że nowe, komfortowe warunki przełożą się na jeszcze lepsze efekty pracy na rzecz młodych radomian – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W nowej siedzibie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 ma do dyspozycji 12 gabinetów oraz salę konferencyjną. – Dzięki tej inwestycji warunki pracy poradni znacząco się poprawiły. To niezmiernie ważne, bo obserwujemy wzrost liczby wydawanych orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. W ciągu dwóch lat zwiększyła się ona o 30 proc. Warto pamiętać, że praca poradni to także pomoc psychologiczna, pedagogiczna i logopedyczna. Liczę, że w nowych warunkach lokalowych będzie można jeszcze skuteczniej prowadzić nowoczesne formy pracy z dziećmi i młodzieżą. Mam ogromną nadzieję, że stopniowo wszystkie radomskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą zyskiwały podobne warunki pracy, ale do tego niezbędna jest zmiana systemu finansowania oświaty  – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Koszt przebudowy całego budynku przy ul. Kujawskiej wyniósł 10,5 mln złotych, z czego 6 milionów złotych to dofinansowanie, jakie miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content