|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Powstała Radomska Rada Kobiet

Powstała Radomska Rada Kobiet

8 marca 2024
rada kobiet-1-2

Przedstawicielki świata biznesu, kultury, nauki i wielu innych środowisk weszły w skład powołanej przez prezydenta Radomskiej Rady Kobiet. Będzie ona pełniła funkcję konsultacyjną i doradczą.  Jej zadaniem będzie m.in. inicjowanie i opiniowanie działań  dotyczących polityki rodzinnej, dostępności opieki zdrowotnej, ochrony przed przemocą, aktywizacji zawodowej i równouprawnienia we wszystkich dziedzinach życia.

– Rola kobiet w każdej sferze życia jest coraz bardziej znacząca i coraz bardziej widoczna. To kobiety w dużej mierze zdecydowały o wyniku październikowych wyborów. To w dużej mierze ich głos zdecydował o tym, że dzisiaj w naszym kraju rządzą partie demokratyczne, które mają na sztandarach prawa kobiet. Dlatego potrzebny jest organ, który będzie wspierał prezydenta i będzie towarzyszył wszystkiemu co dotyczy kobiet i co z kobietami jest związane – mówiła wiceprezydent Marta Michalska Wilk. – To wspaniały dzień i wspaniała wiadomość, bo Radom dołącza do grona miast, w których prężnie działają rady kobiet. Skład rady nie jest przypadkowy. Są tu kobiety które w zasadzie reprezentują wszystkie dziedziny życia społeczno-kulturalno-gospodarczo-naukowego w naszym mieście. To kobiety aktywne i charyzmatyczne. Kobiety z ogromnym dorobkiem zawodowym w swoich dziedzinach, który to dorobek chcą przekazać na rzecz kobiet – powiedziała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Uroczysta inauguracja działalności Radomskiej Rady Kobiet miała miejsce w Kamienicy Deskurów. Uczestniczyła w niej m.in. przewodnicząca komisji sprawiedliwości i praw człowieka, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Jestem zaszczycona, że dzisiaj mogę uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu i być w gronie takich fantastycznych kobiet, z których każda ma niesamowite dokonania. Jestem pewna, że przełożą się one na dobrą pracę w radzie, która w zgodnej współpracy z prezydentem z pewnością będzie poprawiała jakość życia kobiet w mieście. Radom jest wyjątkowym miastem. Ma dwie wiceprezydentki, a w nadchodzących wyborach samorządowych kobiety będą miały duże szanse na to, żeby wywalczyć mandaty. Trzy jedynki w pięciu okręgach to kobiety. Warto mieć poczucie satysfakcji i dumy z Radomia – mówiła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Prezydent Radosław Witkowski podkreślił, że chociaż w mieście jest realizowanych wiele działań na rzecz kobiet, to chce wykorzystać doświadczenie członkiń rady, by móc realizować kolejne projekty. – Dziękuję moim zastępczyniom za tę inicjatywę. Powołanie Radomskiej Rady Kobiet wprost wpisuje się w fundament naszej polityki samorządowej, którą realizujemy od 9 lat, której celem tworzenie miasta nowoczesnego, miasta rozwijającego się, odpowiadającego na potrzeby wszystkich grup mieszkańców. Są to działania związane np. z ułatwieniem młodym mamom powrotu do pracy po urodzeniu dziecka. Już trzykrotnie zwiększyliśmy liczbę miejsc w żłobkach, a w planach mamy budowę kolejnego, na 220 miejsc. Ponadto, z budżetu samorządu wspieramy program in vitro. Wprowadziliśmy również znieczulenia zewnątrzoponowe przy porodzie. Mam nadzieję, że w kolejnej, pięcioletniej kadencji będziemy współpracować i będę mógł korzystać z pań doświadczenia zawodowego na różnych poziomach i z różnych dziedzin, i wspólnie będziemy mogli realizować kolejne projekty, nie tylko dla kobiet ale dla wszystkich mieszkańców Radomia, by poprawiać jakość życia w mieście – mówił podczas uroczystej inauguracji działalności Radomskiej Rady Kobiet, prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content