|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Powstanie blok z mieszkaniami na wynajem

Powstanie blok z mieszkaniami na wynajem

3 sierpnia 2023
projekty_bloki-1

Rozpoczęła się procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę budowy bloku z mieszkaniami na wynajem z zasobu gminy, który powstanie na Michałowie. Urząd Miejski skierował ogłoszenie przetargowe do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Wkrótce ogłoszenie powinno się pojawić w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu. – To dla nas bardzo ważna inwestycja, bo zdajemy sobie sprawę z tego jak trudno dostępnym towarem jest mieszkanie, jak drogi jest jego zakup, a niewiele lepiej sytuacja wygląda na rynku najmu. Więc rolą miasta jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom i zbudowanie pewnej przewagi konkurencyjnej. Bo jeśli radomianie mają nie wyjeżdżać z naszego miasta i jeśli chcemy, żeby do Radomia ludzie też przyjeżdżali i się tutaj osiedlali, to musimy zapewnić dostęp do mieszkań – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Nowy blok zostanie wybudowany u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. Na realizację tej inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 37 mln zł. Finansowy wkład miasta wyniesie natomiast ponad 9 mln zł. 

W dziewięciokondygnacyjnym bloku znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oddanie budynku do użytku jest planowane na 2026 rok.

NA CZASIE

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

20 lutego 2024

Jaki przebieg linii kolejowej?

20 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content