|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Powstanie ciąg pieszo-rowerowy z Radomia do Siczek

Powstanie ciąg pieszo-rowerowy z Radomia do Siczek

27 marca 2024
sciezka_rowerowa_Siczki-10

Coraz bliżej budowy oczekiwanego przez mieszkańców ciągu pieszo-rowerowego z Radomia do Siczek. Pierwszym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowej. Porozumienie w sprawie wspólnego sfinansowania tych prac podpisali dziś wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, prezydent Radomia Radosław Witkowski i burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski.

– W ostatnim czasie rozpoczęliśmy przebudowę ronda w Siczkach i części drogi 737. Rozumiejąc potrzeby zarówno mieszkańców Radomia, jak i gminy Jedlnia Letnisko chcemy ten projekt rozwijać. Planujemy przebudować tą drogę w taki sposób, by zawierała również ten bardzo ważny element, czyli oczekiwany od wielu lat ciąg pieszo-rowerowy – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jak zapowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, prace projektowe rozpoczną się już wkrótce. Obejmą odcinek o długości 7 kilometrów, od Radomia do Siczek.

– Wszyscy mamy świadomość jak ważny jest ten projekt. Wielu radomian spędza czas i korzysta z infrastruktury wokół zalewu w Siczkach. Dlatego inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort przemieszcza się jest niezwykle istotna. Bardzo się cieszę, że wspólnie potrafiliśmy wypracować bardzo dobre rozwiązanie oparte na współpracy trzech samorządów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Planowany ciąg pieszo-rowerowy będzie przebiegał wzdłuż istniejącej drogi wojewódzkiej łączącej Radom i Siczki.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content