|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

Powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

20 lipca 2023
sor_budowa_RW_MMW-26

– To inwestycja dekady. Nie ma bowiem nic ważniejszego niż zdrowie – mówi prezydent Radosław Witkowski o planowanej rozbudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Przetarg na wykonanie prac ma być ogłoszony już w pierwszych dniach sierpnia. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 35 milionów złotych pochodzącą z rezerwy celowej budżetu państwa. – Za nami czas pandemii, który bezlitośnie obnażył braki w ochronie zdrowia nie tylko w Radomiu, ale też w całym kraju. Chcemy być lepiej przygotowani na podobne sytuacje, a jednym z najważniejszych elementów lepszego standardu będzie właśnie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy – mówi prezydent.

Istniejący budynek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został oddany do użytku w 2001 r. i nie spełnia aktualnych wymogów określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie nowej części SOR po wschodniej stronie obecnego budynku. Powierzchnia oddziału zwiększy się obecnych 1500 do 2300 metrów kwadratowych. Rozbudowa i przebudowa pozwoli na wyodrębnienie stref dla pacjentów przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie do SOR. Dodatkowo, dla pacjentów z objawami choroby zakaźnej zaprojektowano niezależne wejście do strefy służącej diagnostyce, obserwacji i leczeniu. – To niezwykle ważna inwestycja dla naszego miasta. Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to przede wszystkim większy komfort i bezpieczeństwo dla pacjentów oraz lepsze warunki pracy personelu – podkreśla wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Rozbudowany SOR będzie posiadał pracownię diagnostyki obrazowej wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat RTG i ultrasonograf. Projekt przewiduje także montaż wszelkich niezbędnych systemów dekontaminacji, dezynfekcji i jonizacji. SOR będzie przygotowany na przyjęcie 70 tysięcy pacjentów rocznie.

Zwiększenie powierzchni umożliwi stworzenie nowych gabinetów umożliwiających prowadzenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Harmonogram zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku.

NA CZASIE

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia

24 września 2023

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczęła nowy sezon artystyczny

23 września 2023

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

21 września 2023

Serwisy specjalne

Visit Radom
copradom
invest
konsultacje
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content