|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

Powstanie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy

20 lipca 2023
sor_budowa_RW_MMW-26

– To inwestycja dekady. Nie ma bowiem nic ważniejszego niż zdrowie – mówi prezydent Radosław Witkowski o planowanej rozbudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Przetarg na wykonanie prac ma być ogłoszony już w pierwszych dniach sierpnia. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 35 milionów złotych pochodzącą z rezerwy celowej budżetu państwa. – Za nami czas pandemii, który bezlitośnie obnażył braki w ochronie zdrowia nie tylko w Radomiu, ale też w całym kraju. Chcemy być lepiej przygotowani na podobne sytuacje, a jednym z najważniejszych elementów lepszego standardu będzie właśnie nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy – mówi prezydent.

Istniejący budynek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został oddany do użytku w 2001 r. i nie spełnia aktualnych wymogów określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie nowej części SOR po wschodniej stronie obecnego budynku. Powierzchnia oddziału zwiększy się obecnych 1500 do 2300 metrów kwadratowych. Rozbudowa i przebudowa pozwoli na wyodrębnienie stref dla pacjentów przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie do SOR. Dodatkowo, dla pacjentów z objawami choroby zakaźnej zaprojektowano niezależne wejście do strefy służącej diagnostyce, obserwacji i leczeniu. – To niezwykle ważna inwestycja dla naszego miasta. Rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to przede wszystkim większy komfort i bezpieczeństwo dla pacjentów oraz lepsze warunki pracy personelu – podkreśla wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Rozbudowany SOR będzie posiadał pracownię diagnostyki obrazowej wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat RTG i ultrasonograf. Projekt przewiduje także montaż wszelkich niezbędnych systemów dekontaminacji, dezynfekcji i jonizacji. SOR będzie przygotowany na przyjęcie 70 tysięcy pacjentów rocznie.

Zwiększenie powierzchni umożliwi stworzenie nowych gabinetów umożliwiających prowadzenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Harmonogram zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku.

NA CZASIE

Więcej pieniędzy dla Radomia z budżetu państwa

27 lutego 2024

Nie żyje prof. Jerzy Jarzębski

27 lutego 2024

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego

26 lutego 2024

Serwisy specjalne

logo_visitRadom_190x88
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content