|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Poznaliśmy laureata konkursu kompozytorskiego Arboretum

Poznaliśmy laureata konkursu kompozytorskiego Arboretum

10 grudnia 2023
408792907_913119523510824_8517356142919239231_n

Alessandro Grego z Włoch, autor kompozycji „El mar de l’eterno”, zwyciężył w V Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Krzysztofa Pendereckiego „ARBORETUM”. Nagrodę publiczności zdobył Polak Marcin Jachim za utwór „Fantazja na orkiestrę smyczkową”. W tym roku kompozytorzy z całego świata zgłosili do konkursu 94 partytury. Jurorzy zakwalifikowali do ścisłego finału sześć z nich. Finałowych utworów, w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej, można było wysłuchać w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.

– Pamiętam słowa Krzysztofa Pendereckiego, który stwierdził, że Radom jest najlepszym miejscem do organizacji tego konkursu. Cieszę się, że nasze miasto może być miejscem, w którym w sposób szczególny wspominamy wielkiego polskiego kompozytora. Słowa maestro są dla mnie też wielkim zobowiązaniem, do tego by rozwijać radomską kulturę, a przede wszystkim rozwój młodych talentów – mówił podczas finałowego koncertu prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku Arboretum wróciło do Radomia po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz śmiercią Krzysztofa Pendereckiego – patrona i głównego jurora konkursu. W rolę przewodniczącej jury objęła jego uczennica i ważna postać polskiej kultury muzycznej Joanna Wnuk-Nazarowa.

NA CZASIE

Wakacje w mieście

21 czerwca 2024

Rusza kolejny sezon „Tańca pod gwiazdami”

21 czerwca 2024

Budżet Obywatelski: rozpoczyna się głosowanie

21 czerwca 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content