|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Poznaliśmy nominowanych do Nagrody Literackiej Miasta Radomia

Poznaliśmy nominowanych do Nagrody Literackiej Miasta Radomia

9 listopada 2023
nagroda_literacka_konferencja-1

23 listopada poznamy laureatów VIII edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Jest ona przyznawana przez Prezydenta Miasta co dwa lata – od 2009 r. – za wydawnictwa związane z miastem lub regionem radomskim. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: książka literacka (np. poezja, proza, dramat, literatura faktu) oraz książka naukowa/popularnonaukowa (np. monografie, biografie, albumy, opracowania historyczne i inne). W obu kategoriach zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 10 000 zł. – To ważna dla naszego miasta nagroda. Jest ona przyznawana za książki związane z naszym miastem lub regionem poprzez ich tematykę lub osobę autora. W ten sposób pokazujemy, że nasze miasto i nasz region może być doskonałą inspiracją dla twórców – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jak zwykle Nagroda Literacka zostanie przyznana w dwóch kategoriach. W obu jury nominowało po trzy tytuły.

W kategorii książka literacka są to:

 „Nigdzie”, Małgorzata Boryczka (wyd. Nisza)

„Nie wszyscy pójdziemy do raju”, Olga Górska (wyd. Drzazgi)

„Nieuzasadnione poczucie szczęścia”, Tomasz Tyczyński (wyd. Nisza)

W kategorii książka naukowa/popularnonaukowa zostały nominowane:

„Regiony pojedynczych herezji”, Piotr Sadzik (wyd. Austeria)

„Powidoki codzienności”, Roch Sulima (wyd. Iskry)

„Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015”, Marta Wiktoria Trojanowska (wyd. Radomskie Towarzystwo Naukowe).

Spotkanie z wszystkimi nominowanymi do Nagrody odbędzie się 22 listopada (środa) o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 12. Laureatów w dwóch kategoriach poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godz. 18:00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Wieczór uświetni koncert zespołu BASTARDA TRIO. W tym roku zespół ten otrzymał nominację do Fryderyków (Bastarda Trio & Sutari – kat. Album Roku Muzyka Korzeni). Artyści podejmują odważną próbę reinterpretacji muzyki dawnej oraz stworzenia na jej podstawie autorskiego języka dźwiękowego. Unikalne brzmienie klarnetu kontrabasowego w połączeniu z wiolonczelą nadaje utworom głęboki, medytacyjny charakter tworząc zarazem mocną podstawę harmoniczną i rytmiczną dla ekspozycji średniowiecznych tematów, pieśni chorałowych, motetów, litanii. W trakcie gali wręczenia Nagrody zespół wykona również utwory inspirowane muzyką filmową. Darmowe wejściówki na wydarzenie można odebrać w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 12.

NA CZASIE

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Tłumy radomian na Nocy Muzeów

19 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content