|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Przetarg na budowę nowego żłobka ogłoszony

Przetarg na budowę nowego żłobka ogłoszony

15 kwietnia 2024
konferencja_zlobek-7

225 miejsc znajdzie się w nowym żłobku, który powstanie na Michałowie, u zbiegu ulic Piastowskiej i Józefowskiej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego budowę. Projekt zakłada stworzenie 9 sal zabaw dla dzieci połączonych z sypialniami, a także pełnego zaplecza sanitarnego i kuchennego. Ma też powstać plac zabaw.

– Utworzenie 500 nowych miejsc w żłobkach to jeden z punktów „25 spraw Radosława Witkowskiego”. Chcę w ten sposób ułatwiać rodzicom jak najszybszy powrót na rynek pracy. Przypomnę, że w 2014 roku miejsc w miejskich żłobkach było zaledwie sto. Teraz jest ich już ponad trzysta. To m.in. dzięki budowie dwóch nowych żłobków – przy ul. Michałowskiej i ul. Batalionów Chłopskich. Dzięki planowanej inwestycji liczba miejsc zwiększy się o 225, a oprócz tego, mamy też w planach utworzenie około 70 nowych miejsc w istniejących placówkach. Kolejnym naszym krokiem będzie budowa następnego żłobka. Lokalizacja będzie wynikała z mapy potrzeb – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Na oferty w przetargu na budowę żłobka na Michałowie miasto czeka do 9 maja. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na realizację inwestycji miasto przyznane prawie 9 mln zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content