|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Jest wykonawca przebudowy ulicy Wolanowskiej

Jest wykonawca przebudowy ulicy Wolanowskiej

14 kwietnia 2024
437561605_983046786518097_8190237146128398972_n

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej.  Wygrała firma Strabag, której oferta opiewała na nieco ponad 58 mln 330 tys. zł. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 18 miesięcy od podpisania umowy.

– To historyczna chwila. Inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców od wielu lat i jest to coś, czego nie udało się zrobić żadnemu z moich poprzedników. Przebudujemy zarówno ten wstydliwy wlot do Radomia od strony Łodzi, czyli fragment od NSZZ Solidarność do granicy miasta, jak i miejski odcinek – od Kieleckiej do NSZZ Solidarność. To inwestycja, która usprawni ruch lokalny, ale też ułatwi wjazd do miasta od zachodu i dojazd na lotnisko. W ramach tego samego zadania zostanie też przebudowane skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej, gdzie pojawi się sygnalizacja świetlna. Dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska na całej długości będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Na odcinku miejskim, po północnej stronie, powstanie chodnik, natomiast po południowej – chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi powstaną ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. Na całej długości przebudowanej ulicy znajdą się zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie. – To będzie 5 kilometrów zupełnie nowej, bezpiecznej i wygodnej drogi z pełną infrastrukturą dla pieszych, dla rowerzystów, z odwodnieniem i oświetleniem. To tak naprawdę zupełnie nowa jakość życia w tej w tej części miasta. Będziemy rozmawiać jeszcze z przedsiębiorcami, którzy prowadzą w tym rejonie swoje działalności gospodarcze o tym, żeby ten projekt dawał jeszcze lepsze możliwości dla rozwoju ich firm. Z naszej strony jest pełna otwartość na potrzeby lokalnej społeczności. Prace na odcinku krajowym będą prowadzone pod ruchem, natomiast na odcinku miejskim – przy zamkniętym fragmencie Wolanowskiej, ale oczywiście z możliwością dojazdu do posesji – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało z Polskiego Ładu 76 mln zł. – Pieniądze, które zaoszczędzimy, będziemy chcieli zostawić w Radomiu, by móc przebudować np. ulicę Idalińską, Sandomierską, Królowej Jadwigi, Równą czy Grójecką. Wkrótce, w ramach dobrej współpracy będę na ten temat rozmawiał z przedstawicielami rządu – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

NA CZASIE

Przed nami obchody 48. rocznicy Czerwca 76

24 maja 2024

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

23 maja 2024

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego już po ocenie

21 maja 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content