|

|

Biuletyn Informacji Publicznej

|

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

Radom będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20

21 lutego 2024
424983728_954826089340167_2861302687694572879_n

Radom będzie gospodarzem tegorocznej edycji Mistrzostw Polski U20. Taką decyzję podjął Polski Związek Lekkiej Atletyki. – To już kolejna duża, lekkoatletyczna impreza, która odbędzie się w Radomiu. Bardzo się cieszę i dziękuję za zaufanie ze strony działaczy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Poprzednie wydarzenia były bardzo dobrze zorganizowane i pozwalały kibicom zobaczyć czołowych polskich lekkoatletów. Teraz przed nami kolejna impreza, która będzie promowała Radom i radomski sport. A tu mamy się czym pochwalić. Jeśli chodzi o dyscypliny indywidualne, Radom lekką atletyką stoi. Mamy całą grupę bardzo zdolnych sportowców, którzy osiągają sukcesy. Liczę na to, że zbliżające się mistrzostwa staną się dla nich impulsem do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze lepszych wyników, a nam kibicom dostarczą wiele radości – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Uczestnicy lekkoatletycznych mistrzostw Polski będą rywalizować na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody odbędą się w dniach od 26 do 28 lipca. – Mamy dobrą infrastrukturę lekkoatletyczną. Mamy też świetny klub ze świetnymi zawodnikami. Chcemy to wykorzystywać do promocji Radomia. Dlatego zaprosimy najlepszych młodych zawodników Polsce. Czeka nas święto polskiej lekkiej atletyki, a jednocześnie będzie to szansa na kolejne medale dla radomian – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W zeszłym w roku w klasyfikacji końcowej drużynowych mistrzostw Polski, w kategorii U 20 reprezentanci RLTL Optima Radom zajęli wysokie czwarte miejsce.

NA CZASIE

Radosław Witkowski zwycięzcą II tury wyborów samorządowych.

22 kwietnia 2024

Budowa wiaduktu przebiega zgodnie z planem

19 kwietnia 2024

Obchody 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2024

W maju ruszy budowa dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

18 kwietnia 2024

Serwisy specjalne

Logo VisitRadom.pl
copradom
invest
konsultacje
czyste_powietrze_logo_v12-02-1
oswiatawradomiu
zwierzeta
ibom

Ta strona korzysta z ciasteczek, dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej o ciasteczkach w naszej polityce prywatności.

Skip to content